Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie, to nie był meteoryt

Nie, to nie był meteoryt

Wielbiciele egzotycznego rocka będą zawiedzeni. Dziura w dachu samochodu, która 20 listopada w Strasburgu została uszkodzona przez kamień, nie była spowodowana meteorytem.

To koniec tajemnicy, która spowodowała wypływ tak dużej ilości atramentu. 20 listopada Roman odnalazł J. Dach jego czerwonego Clio został rozerwany przez kamień. meteor? Hipoteza była atrakcyjna, ale błędna.

Szkoła oraz Obserwatorium Nauk o Ziemi (EOST, przy Narodowym Centrum Badań Naukowych).Uniwersytet w Strasburgu) przeanalizowali kamień w laboratorium Instytutu Ziemi i Środowiska i badacze są kategoryczni: „Analizowaną skałą jest piaskowiec (tj. ziemska skała osadowa), złożony z wielu kryształów o różnym charakterze (kwarc, ortoklaz, albit, piryt), wszystkie częściowo pokryte krystalicznymi włóknami węglowodorów (bitumu lub oleju napędowego).„.

Skała to piaskowiec, czyli osad pochodzenia lądowego.

Kamień został szczegółowo przeanalizowany: obserwacja przez szkło powiększające wykazała: „Brak skorupy fuzyjnej„Jest to nieodłączna właściwość meteorytu. Pozaziemska skała zawsze zapala się po wejściu do atmosfery, spalając całość lub część powierzchni materiału, z którego się składa. Skała ta jest następnie przepuszczana pod mikroskopem skaningowym”.Pozwala to na bardzo szczegółową obserwację skały i analizę jej składu. Wreszcie żadne badania sejsmiczne przeprowadzone na stacjach w regionie nie wykazały wejścia tego dnia meteorytu do atmosfery.

EOST określa w swoim komunikacie prasowym, że „Prawdopodobieństwo, że meteoryt uderzy w samochód, jest bardzo niskie. Od czasu wynalezienia samochodu w 1992 roku w Bexell w USA odnotowano tylko jeden udowodniony przypadek.„.

Instytut w humorystyczny sposób rozpoczyna badanie statystyczne, aby zilustrować rzadkość takiego efektu: „Biorąc pod uwagę, że flota pojazdów na Ziemi (średnio na przestrzeni 100 lat) liczy około 1 miliarda pojazdów, prawdopodobieństwo, że dany pojazd zderzy się z meteorytem, ​​jest na tyle duże, że trafi Zatem ryzyko uszkodzenia wynosi około jeden na sto miliardów każdego roku. Na skalę francuską daje to szansę od jednego na tysiąc do jednego na dziesięć tysięcy, że problem dotyczy jednego z pojazdów znajdujących się w ruchu.

Dlatego pochodzenie tego ziemskiego kamienia nie ujawniło jeszcze wszystkich jego tajemnic.

READ  Jackie, leki przeciwzapalne, których nie należy przepisywać po 65 roku życia