Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nawiązując współpracę z francuskim Narodowym Centrum Studiów Kosmicznych, Naval Group chce udostępnić przestrzeń kosmiczną na potrzeby operacji morskich

Nawiązując współpracę z francuskim Narodowym Centrum Studiów Kosmicznych, Naval Group chce udostępnić przestrzeń kosmiczną na potrzeby operacji morskich

Jeśli kosmos jest „naturalnym” przedłużeniem pilotów, to także kosmos, przynajmniej od czasów odkrywcy i astronoma Pythiasa, jest domeną marynarza, o czym anegdotycznie świadczy liczba astronautów z szeregów amerykańskich myśliwców wystrzelonych…

Czy do nawigacji [astronomique]Lub komunikacja lub nadzór, przestrzeń jest niezbędna do operacji morskich. To właśnie wskazała francuska marynarka wojenna w swojej „strategii przewagi informacyjnej”. [SIGNAL]Nastąpiło to po tym, jak wezwał do „dywersyfikacji źródeł gromadzenia danych” poprzez wykorzystanie możliwości, jakie zapewnia prywatny sektor kosmiczny. [le « New Space] Zwiększanie „możliwości komunikacyjnych bez utraty elastyczności” przy jednoczesnej poprawie fuzji „informacji taktycznych w czasie rzeczywistym”.

Jeśli chodzi o źródła gromadzenia danych, francuska marynarka wojenna może już polegać na francuskiej firmie Unseenlabs, która Niedawno zakończone Jego konstelacja nanosatelitów poprzez umieszczenie BRO-10 i BRO-11 na orbicie dzięki SpaceX. Przypominamy, że urządzenia te służą do wykrywania sygnałów elektromagnetycznych emitowanych przez systemy elektroniczne znajdujące się na statkach. [comme ceux utilisés pour l’aide à la navigation, par exemple]umożliwiając ich monitorowanie i identyfikację, nawet jeśli dezaktywują sygnały AIS [Automatic Identification System ou Système d’identification automatique].

Producent Naval Group jest również zainteresowany potencjałem, jaki oferuje sektor kosmiczny. Do momentu podpisania, na marginesie odbywającej się obecnie w Nantes Konferencji Gospodarki Morskiej, porozumienia z Narodowym Centrum Studiów Kosmicznych [CNES]co zresztą też jest partnera W imieniu Narodowego Muzeum Morskiego za wspólny rozwój „technologii kosmicznych dla obronności i bezpieczeństwa morskiego”.

„Wspólnie CNES i Naval Group chcą wdrażać rozwiązania i technologie kosmiczne, aby służyć potrzebom sektora obrony morskiej i ochrony morza, w szczególności w zakresie integracji danych satelitarnych. Do poziomu sytuacji taktycznej statków i opracowywanie rozwiązań” – wyjaśnili w komunikacie prasowym opublikowanym 28 listopada. Aby oszacować statki w odniesieniu do monitoringu satelitarnego.

Ucieczka przed obserwacją satelitarną jest niezbędna, aby zapewnić powodzenie operacji morskich. Przykładowo niektóre zadania realizowane są w oparciu o „przestrzenie” satelitów obserwacyjnych. Jak wyjaśnił były szef sztabu francuskiej marynarki wojennej, admirał Pierre Vander: „Celem jest możliwość kontynuowania walki w naszym środowisku poprzez przeciwdziałanie technologiom wdrażanym z kosmosu”. Może to obejmować użycie laserów do oślepiania zbyt ciekawskich satelitów.

READ  Firma, która obiecała wysłać Cię na kolację w kosmos, okłamuje Cię

Jednak poprzez właśnie utworzone partnerstwo Naval Group zamierza wykorzystać technologie „opanowane” przez francuskie Narodowe Centrum Studiów Kosmicznych. Oraz nawiązać do „wykorzystania inteligentnych technologii naprowadzania i geolokalizacji, lepszej analizy stanu jednolitych części wód i sytuacji na morzu wokół statku, automatyzacji, łączności satelitarnej, a nawet bezpieczeństwa sygnału”.

„Wraz ze wzrostem potęgi sektora kosmicznego i jego wpływem na świat morski, nasza firma musi wziąć pod uwagę tę zmianę paradygmatu w walce morskiej, aby w dalszym ciągu zapewniać żołnierzom piechoty morskiej środki ich władzy, zarówno informacyjne, jak i decyzyjne ”, mówi Pierre-Eric Bommillet, dyrektor generalny grupy Naval Group.