Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NATO rozmieści cztery nowe grupy bojowe na swojej wschodniej flance, aby „wzmocnić” swoją „postawę obronną” przeciwko Rosji

Komunikat poprzedza Szczyt Przywódców NATO, który odbędzie się w czwartek 24 marca w Brukseli i będzie zawierał wideointerwencję prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Przed prasą, środa, 23 marca, Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, zapowiedział, że zrobi to ten ostatniWysłał cztery nowe grupy bojowe do Bułgarii, Rumunii, Węgier i Słowacji, aby wzmocnić obronę przeciwko Rosji na jej wschodniej flance. To przyniesie Osiem grup bojowych rozprzestrzeniło się od Bałtyku po Morze Czarnejest szczegółowy.

NATO ma również Plany ochrony wszystkich sojuszników przed atakiem nuklearnymon dodał. Rosja musi powstrzymać tę niebezpieczną retorykę i zrozumieć, że nigdy nie należy prowadzić wojny nuklearnej i że nigdy nie wygra wojny nuklearnej”.

„NATO wspiera Ukrainę w jej prawie do samoobrony, ale nie jest stroną konfliktu i nie chce, aby konflikt przerodził się w wojnę między NATO a Rosją”.– nalegał Jens Stoltenberg. z tego powodu, „NATO nie wyśle ​​wojsk na Ukrainę i nie nałoży strefy zakazu lotów”. Prezydent Ukrainy wielokrotnie wzywał do stworzenia takiej strefy.

„Sojusznicy NATO zintensyfikowali wsparcie dla Ukrainy, w tym dostarczanie zaawansowanych systemów obrony przeciwlotniczej, systemów przeciwpancernych, różnych rodzajów broni i amunicji i oczekuję, że sojusznicy rozważą, jak zintensyfikować swoje wysiłki i zapewnić większą ochronę przed bronią chemiczną i sprzęt obronny”powiedział Jens Stoltenberg.

ostatecznie potępiony „Poparcie polityczne Chin dla Rosji, w tym rozpowszechnianie jawnych kłamstw i dezinformacji” A „Możliwość udzielenia przez Pekin materialnego wsparcia inwazji na Ukrainę… Oczekuję, że przywódcy NATO wezwą Chiny do powstrzymania się od wspierania rosyjskiego wysiłku wojennego i do przyłączenia się do reszty świata w wzywaniu do natychmiastowego zakończenia tej wojny”.on dodał.