Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA: Zjawisko Księżyca spowoduje rekordowe powodzie na Ziemi, wynika z badań

Niszczycielskie zjawisko księżycowe. Według badań przeprowadzonych przez NASA i University of Hawaii (USA) w latach 30. XX wieku „oscylacja orbity Księżyca” doprowadzi do rekordowych powodzi na Ziemi.

Według naukowców, którzy w czerwcu opublikowali swoją pracę w czasopiśmie Charakter zmian klimatycznych Zjawisko to, zanim w ostatnim czasie znalazło międzynarodowy oddźwięk, nie jest zupełnie nowe i naturalne. Została po raz pierwszy udokumentowana w 1728 roku i występuje co 18,6 lat.

W grę wchodzą również zmiany klimatyczne

Jednak wraz ze wzrostem poziomu morza spowodowanym zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka, takimi jak korzystanie z paliw kopalnych, wydarzenie to „doprowadzi do powodzi na wybrzeżach i na całym świecie”.

„Równiny w pobliżu poziomu morza są coraz bardziej zagrożone przez rosnące powodzie, a sytuacja będzie się tylko pogarszać” – powiedział w komentarzu badacz Bill Nelson. Komunikacja.

NASA wyjaśnia, że ​​podczas połowy tego 18,6-letniego cyklu „Księżyc blokuje pływy na Ziemi, powodując niższe pływy i niższe pływy”. A w drugiej połowie cyklu „przypływy są wzmacniane, z wyższymi i niższymi przypływami”.

Kiedy Księżyc wejdzie w kolejny cykl, w 2030 r., „podnoszenie poziomu morza będzie trwało przez kolejną dekadę”, zauważa amerykańska agencja kosmiczna.

Ten „skumulowany efekt w czasie będzie miał destrukcyjny wpływ” na środowisko, powiedział Phil Thompson, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Hawajskim i główny autor badania.

READ  „Lodowa apokalipsa” na Antarktydzie wisi na włosku!