Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA ujawnia niepokojący i tajemniczy dźwięk emitowany przez czarną dziurę

NASA ujawnia niepokojący i tajemniczy dźwięk emitowany przez czarną dziurę

W niedzielę NASA opublikowała na Twitterze dźwięk z czarnej dziury znajdującej się 250 milionów lat świetlnych od Ziemi. Gdyby nagranie zostało wykonane w 2003 roku, byłoby widoczne tylko dla ludzkiego ucha.

Po galaktycznych zdjęciach uchwyconych przez Teleskop Jamesa Webba, po wyemitowaniu olśniewającego strzału Jowisza, po zobaczeniu umierającej gwiazdy lub obrazu czarnej dziury, a także w trakcie połączenia NASA z kolejnym projektem, amerykańska Agencja rozszerzyła listę ostatnich sukcesów w badaniach kosmicznych.

Fundacja opublikowała już w niedzielę na Twitterze dźwięk emitowany przez czarną dziurę. Hałasy, równie cudowne, co smutne, możesz je usłyszeć poniżej.

Intrygująca melodia pochodzi z bezpośredniego otoczenia czarnej dziury znajdującej się w sercu galaktyki Perseusz lub Perseusz według pisowni anglosaskiej, czyli 250 milionów lat świetlnych od naszej Ziemi, Jak zauważa strona tutaj Płyta główna.

Uczestnictwo pozwala NASA zidentyfikować i-points i rozwiać panujące przekonanie, że przestrzeń skazana jest na ciszę. NASA ma już niuanse:

„Błęd, że w kosmosie nie ma dźwięku, wynika z faktu, że przestrzeń jest w większości próżnią – co sprawia, że ​​fale dźwiękowe nie mają możliwości rozchodzenia się. (Ale) grupa galaktyk zawiera tak dużo gazu, że możemy wychwycić prawdziwy dźwięk. „

Szczerze mówiąc, zestaw powstał jakiś czas temu. Dokładniej, został wygrawerowany przez Obserwatorium Rentgenowskie Chandra w 2003 roku. Problem: Nie było jeszcze słyszalne dla zwykłych ludzi. „W tym nowym systemie dźwiękowym Perseusza fale dźwiękowe zidentyfikowane wcześniej przez astronomów są teraz słyszalne po raz pierwszy” – zauważa agencja.

W szczegółach NASA wykonała pracę, aby wzmocnić ich częstotliwości, podnosząc je kilka „kwadrylionów razy”, czyli miliony razy. Wzrost jej zasięgu i rozmiarów pozwala nam dziś wreszcie usłyszeć tę pieśń wszechświata.

Robin Werner Dziennikarz BFMTV