Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA udało się ponownie podłączyć swój mały helikopter Ingenuity

NASA udało się ponownie podłączyć swój mały helikopter Ingenuity

To „dobra wiadomość” – twierdzi Jet Propulsion Laboratory (JPL) z NASA, odpowiedzialny za zręczność. Kontakt został już przywrócony za pomocą małego helikoptera MarsOgłosiła to amerykańska Agencja Kosmiczna po nieoczekiwanej awarii, która wzbudziła obawy, że urządzenie się skończy.

Helikopter, który wygląda jak duży dron, w 2021 roku stał się pierwszym zautomatyzowanym pojazdem, który poleciał na inną planetę. Przybył na Marsa łazikiem Perseverance, który pełni rolę przekaźnika do przesyłania danych między helikopterem a statkiem kosmicznym Grunt Jego misją jest poszukiwanie śladów pradawnego życia na planecie.

Do 2 miesięcy offline w 2023 r

Łączność między helikopterem a łazikiem została nagle przerwana w czwartek podczas 72. lotu Ingenuity. NASA podała, że ​​w końcu nawiązano łączność z helikopterem, nakazując firmie Perseverance „przeprowadzenie długoterminowych sesji odsłuchowych w celu odebrania sygnału Ingenuity”.

W przeszłości NASA chwilowo utraciła kontakt z helikopterem, szczególnie na dłuższy okres około dwóch miesięcy w zeszłym roku.

Dodała, że ​​zespół helikoptera „bada nowe dane, aby lepiej zrozumieć nieoczekiwaną przerwę w komunikacji podczas lotu 72”. NASA wyjaśniła wcześniej, że czwartkowy lot miał na celu „sprawdzenie systemów helikoptera po wcześniejszym niż planowano podczas poprzedniego lotu lądowaniu”. NASA w komunikacie opublikowanym w piątkowy wieczór wyjaśniła, że ​​Ingenuity osiągnął wysokość 12 metrów, ale „w trakcie opadania łączność pomiędzy helikopterem a łazikiem zakończyła się wcześniej, przed lądowaniem”.

NA

Zauważalna trwałość

وكان من المفترض في الأصل أن تقلع مركبة Ingenuity، التي تزن 1.8 كجم فقط، خمس مرات فقط، لكن المهمة فاقت كل التوقعات. W sumie helikopter przeleciał około 17 kilometrów, lecąc na wysokości 24 metrów.

Jego trwałość jest imponująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że musi przetrwać mroźne marsjańskie noce i utrzymywać ciepło dzięki panelom słonecznym, które ładują jego akumulatory w ciągu dnia. Pracując z Perseverance, działał jako zwiadowca powietrzny, pomagając swojemu towarzyszowi na kołach w poszukiwaniu ewentualnych oznak pradawnego życia drobnoustrojów.

READ  Jajka gotowane: Jak długo można je przechowywać w lodówce?