Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Wojna na Ukrainie: Ławrow odchodzi ze spotkania G-20 podczas przemówienia szefa niemieckiej dyplomacji

Rosyjski McDonald’s został pozbawiony ziemniaków z powodu zachodnich sankcji

Serwis informacyjny RBK podał w piątek, że sieć restauracji Vkusno i Tochka, która w czerwcu przejęła McDonald’s w Rosji, boryka się z rosnącym niedoborem frytek z powodu zachodnich sankcji wobec Moskwy.

Pierwsze restauracje marki otworzyły się w Rosji 12 czerwca, przyciągając tłumy nostalgicznych gości do McDonald’s, który w marcu zawiesił działalność w 850 restauracjach, by w maju opuścić kraj na stałe.

Serwis RBK, powołując się na serwis prasowy rosyjskiej grupy, podał, że w niektórych restauracjach Vkusno i totchka (Delicious, Point) nie będzie już frytek ”, które jest jednym z popularnych dań rosyjskich klientów sieci .

„Wzywamy Rosję (…) do zaprzestania agresji”: Quai d’Orsay odpowiada na groźby Putina

Podczas gdy prezydent Rosji Władimir Putin A w czwartek wezwał narody zachodnie do „pokonania na polu bitwy” jego armiiRzeczniczka Kwai d’Orsay odpowiedziała na groźby podczas konferencji prasowej w piątek, twierdząc, że „jeszcze nie zaczęła poważnych rzeczy” na Ukrainie.

„Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę stanowisko Francji jest spójne, wzywamy Rosję do przestrzegania jej zobowiązań międzynarodowych i zaprzestania agresji z rażącym naruszeniem Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego. ”, wymienia Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ten ostatni zauważa, że ​​Francja udziela Ukrainie „pomocy humanitarnej, gospodarczej, finansowej, dyplomatycznej i wojskowej”, która będzie się „nasilać” i „utrzymać w czasie”.

Tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę osiągnął rekordowo niski poziom

Tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę w czerwcu spadł do rekordowo niskiego poziomu 334 mln metrów sześciennych dziennie – poinformował w piątek operator ukraińskiego gazociągu Oktso, potępiając „gazowy szantaż” Moskwy.

Skrytykował rosyjski Gazprom za „eksploatację zaledwie jednej siódmej przepustowości ukraińskich gazociągów i niewykorzystanie nawet zarezerwowanych i opłaconych w ramach kontraktu z Ogtso udziałów”.

Ukraiński operator zapewnia jednak, że „trasy alternatywne” umożliwią wysyłanie znacznie większych wolumenów do Europy Zachodniej i całkowite zastąpienie transportu gazociągiem Nord Stream 1, który obecnie w 40% wykorzystuje Rosja.

> Przeczytaj nasz cały artykuł tutaj.

Aktualizacja statusu o godzinie 13:00.

Rosja „sam się nie pobiegnie” po spotkaniu USA na G-20. „To nie my zrezygnowaliśmy z kontaktów, to Stany Zjednoczone (…) Nie będziemy ścigać nikogo, kto proponuje spotkanie” – powiedział dziennikarzom Siergiej Ławrow na Bali, gdzie odbyło się spotkanie szefów dyplomacji. zatrzymany.

• Waszyngton prosi Moskwę o „wypuszczenie zboża z Ukrainy”. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział Siergiejowi Ławrowowi, który odmówił spotkania z nim osobno.

READ  Co najmniej 22 zginęło po eksplozji w słynnym hotelu w Hawanie

• Na szczycie G-20 Ławrow zbojkotował kilka interwencji. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow był nieobecny, gdy jego ukraiński odpowiednik przemawiał w piątek przez internet z szefami dyplomacji G20. Następnie opuścił spotkanie, gdy jego niemiecka odpowiedniczka Annalina Berbuk skrytykowała Moskwę za wojnę na Ukrainie.

• Gerard Larch w Kijowie. Marszałek Senatu przybył do Kijowa w piątek rano, aby „wyrazić nasz podziw dla narodu i parlamentarzystów ukraińskich oraz naszą solidarność”.

Rosyjski przeciwnik skazany na 7 lat więzienia za potępienie ataku na Ukrainę

Aleksiej Gourinow, wybrany w wyborach urzędnik miasta Moskwy, został w piątek skazany na 7 lat więzienia za potępienie rosyjskiego ataku na Ukrainę, w ramach fali represji mających na celu uciszenie wszelkiej krytyki ofensywy Władimira Putina.

Sędzia Olesya Mendelejewa uznał 60-letniego oskarżonego za winnego „rozpowszechniania wyraźnie fałszywych informacji” o wykorzystywaniu „oficjalnych obowiązków” rosyjskiego wojska i robienia tego w ramach grupy zorganizowanej z „nienawiści politycznej”.

Niemcy krytykują Rosję za „niezainteresowanie” dialogiem z Grupą Dwudziestu

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalina Barbuk skrytykowała w piątek Rosję za „brak zainteresowania”, powiedziała w dialogu z Grupą Dwudziestu po odejściu szefa rosyjskiej dyplomacji podczas spotkania na Bali (Indonezja).

Odejście Siergieja Ławrowa „bardziej wyraźnie podkreśla, że ​​nie jest on zainteresowany współpracą międzynarodową ani wymianą z innymi partnerami” w ramach G-20, orzekł w oświadczeniu z Bali i nadanym w niemieckiej telewizji.

Szef rosyjskiej dyplomacji wyszedł wcześniej z sali konferencyjnej, gdy Annalina Berbuk skrytykowała Moskwę za wojnę na Ukrainie.

Waszyngton naciska na ograniczenie cen rosyjskiej ropy w Grupie Dwudziestu

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen będzie nadal naciskać na swoich kolegów z G20, aby ograniczyli ceny rosyjskiej ropy, poinformowali urzędnicy, aby pozbawić Moskwę funduszy potrzebnych do kontynuowania wojny na Ukrainie.

Wysoki rangą urzędnik skarbu powiedział dziennikarzom w czwartek, że sekretarz skarbu Joe Biden będzie na Bali w Indonezji na spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych w dniach 15-16 lipca.

Powiedział, że „rosnąca globalna koalicja” narodów podziela cele Waszyngtonu polegające na zagłodzeniu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina dochodów na finansowanie jego wojska.

Ławrow opuszcza posiedzenie G20 podczas przemówienia niemieckiego ministra spraw zagranicznych

Po zbojkotowaniu przemówienia swojego ukraińskiego odpowiednika, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wycofał się z piątkowego spotkania ministrów spraw zagranicznych G20, kiedy jego niemiecka odpowiedniczka Annalina Berbuk skrytykowała Moskwę za wojnę na Ukrainie, poinformowali dyplomaci.

READ  Zmarł słynny kenijski paleontolog Richard Leakey

Kilku dyplomatów powiedziało Reuterowi, że Siergiej Ławrow również wycofał się z sesji, na której ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przemawiał online, i był nieobecny, gdy sekretarz stanu USA Anthony Blinkin potępił Rosję.

Anthony Blinken wzywa Rosję do „wypuszczenia zboża z Ukrainy”

Amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken zwrócił się do swojego rosyjskiego odpowiednika podczas rozmów G20 na Bali za zamkniętymi drzwiami, powiedział zachodni urzędnik, prosząc Moskwę o zezwolenie na wysyłanie zboża z rozdartej wojną Ukrainy.

„Do naszych rosyjskich kolegów: Ukraina nie jest twoim krajem. Jej ziarno nie jest twoim zbożem. Dlaczego zamykasz porty? Powinieneś wypuścić ziarno” – powiedział Anthony Blinken ministrowi spraw zagranicznych Siergiejowi Ławrowowi, który odmówił spotkania osobno. , według obecnego zachodniego urzędnika.

„Przyjechaliśmy wyrazić nasz podziw dla narodu ukraińskiego” – wyjaśnia Gerard Larcher podczas wizyty w Kijowie.

Prezydent Senatu Gerard Larache przybył do Kijowa w piątek rano. Wrócił z dworca do powodów swojej wizyty: „Przyszliśmy wyrazić nasz podziw dla narodu ukraińskiego i parlamentarzystów oraz naszą solidarność”.

W mikrofonie BFMTV Gerard Larcher tłumaczy swój zamiar podpisania w ciągu dnia „umowy o współpracy między Senatem Republiki Francuskiej a Ukraińską Radą”.

Siergiej Ławrow nieobecny na przemówieniu szefa ukraińskiej dyplomacji na G20

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow był nieobecny na audytorium, kiedy jego ukraiński odpowiednik przemawiał w piątek online z szefami dyplomatycznymi G20 w Indonezji, poinformowały źródła dyplomatyczne AFP.

Rosyjski minister uczestniczył w porannych sesjach na Bali, ale nie był obecny, gdy Dmytro Kuleba przemawiał na popołudniowym spotkaniu zdominowanym przez rosyjską inwazję na Ukrainę, jak podało kilku dyplomatów pod przykrywką „anonimowości”.

Blinken zauważył, że na G-20 Rosja usłyszała „chór” wzywający do zakończenia wojny na Ukrainie

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken podkreślił w piątek, że dzięki udziałowi Siergieja Ławrowa w spotkaniu Rosja usłyszała „chór” wezwań do zakończenia wojny na Ukrainie.

„To, co już dziś słyszeliśmy, to silny chór z całego świata, nie tylko ze Stanów Zjednoczonych (…), aby powstrzymać agresję” – powiedział dziennikarzom amerykański urzędnik.

Rosja „nie będzie działać sama” po spotkaniu G20 w USA

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w piątek, że „nie jedzie” do Waszyngtonu na rozmowy po tym, jak jego amerykański odpowiednik Anthony Blinken odmówił spotkania z nim na marginesie spotkania G20.

READ  Boris Johnson trzyma się Downing Street pomimo dziesiątek rezygnacji rządu

„To nie my zrezygnowaliśmy z kontaktów, to Stany Zjednoczone (…) Nie będziemy ścigać nikogo, kto proponuje spotkanie” – powiedział dziennikarzom Siergiej Ławrow na Bali, gdzie odbyło się spotkanie szefów dyplomacji. zatrzymany.

Gerard Larcher spodziewa się przybyć do Kijowa dziś rano

Prezydent Senatu Gerard Larche (LR) ma przybyć do Kijowa w piątek rano. Do stolicy Ukrainy ma przybyć o 8:20 czasu paryskiego.

Zostanie tam do soboty. Jest szczególnie oczekiwany przed Radą Najwyższą, gdzie musi spotkać się z prezydentem i przemówić do posłów. Podczas swojego pobytu spotka się także z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Ostatecznie Gerard Lecher ma przybyć do położonych na obrzeżach Kijowa miast Irben, Bucha i Buridyanka, wzniesionych jako symbol nadużyć popełnianych przez armię rosyjską. Zapowiedziano także konferencję prasową.

Indonezja jest gospodarzem apeli G20, by Ławrow zakończył wojnę

Retno Marsudi, minister spraw zagranicznych Indonezji, tegorocznego gospodarza G20, wezwała w piątek do zakończenia wojny na Ukrainie w obecności swojego rosyjskiego odpowiednika Siergieja Ławrowa.

„Naszym obowiązkiem jest jak najszybsze zakończenie wojny i rozstrzygnięcie naszych sporów przy stole negocjacyjnym, a nie na polu bitwy” – powiedziała na otwarciu spotkania przywódców dyplomatycznych grupy na Bali. .

Putin mówi: Jeśli ludzie Zachodu chcą pokonać Rosję, „niech to zrobią”

„Niech spróbują!” Prezydent Rosji Władimir Putin w czwartek wezwał Zachód do pokonania Rosji „na polu bitwy” na Ukrainie, mówiąc, że Moskwa „jeszcze nie rozpoczęła poważnej pracy”.

„Dziś słyszymy, że chcą nas pokonać na polu bitwy. Co mogę powiedzieć? Niech spróbują” – powiedział Putin podczas spotkania z liderami grup w niższej izbie parlamentu, które było transmitowane w telewizji.

Gwiazda piłki nożnej Megan Rapinoe uhonorowała zatrzymaną w Rosji Britney Greiner

Gwiazda futbolu amerykańskiego Megan Rapinoe, uhonorowana w czwartek przez Joe Bidena w Białym Domu wraz z dziesiątkami innych dygnitarzy, złożyła cichy hołd koszykówce Britney Grenier, która jest przetrzymywana w Rosji.

Gwiazda futbolu amerykańskiego kobiet, która otrzymała Medal Wolności, najwyższe amerykańskie odznaczenie cywilne, miała na sobie biały garnitur z klapami, haftowany i ozdobiony inicjałami „BG”.