Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – strajk szkolny, pozwolenie na szczepienie: śledź wiadomość o epidemii Covid-19 minuta po minucie

Bolsonaro bagatelizuje znaczenie wybuchu wariantu Omicron, który „nikogo nie zabił” w Brazylii

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w środę zbagatelizował oszałamiający wzrost przypadków Covid-19 wraz z pojawieniem się wariantu Omicron, który według ekspertów może wkrótce przeciążyć szpitale.

„Omicron nikogo nie zabił. Osoba, która zmarła, miała już bardzo poważne problemy, zwłaszcza z płucami” – stwierdził w rozmowie z portalem Gazeta Brasil głowa państwa.

Według władz miejskich w Aparecida de Goiania pacjent ze stanu Goias w środkowo-zachodniej części kraju był pierwszym potwierdzonym zgonem w Brazylii z powodu wariantu Omicron.

Dzięki Omicronowi ryzyko hospitalizacji zmniejsza się o połowę

Amerykańskie badanie prawie 70 000 osób, u których wynik testu na Covid-19 był pozytywny, sugeruje, że ryzyko hospitalizacji i śmierci dramatycznie spada wraz z Wariant Omicron w porównaniu z tym, co zaobserwowano w przypadku Delta.

Według tej pracy osoby z Omicronem miały o połowę mniejsze ryzyko hospitalizacji w porównaniu z osobami z deltą, która uwzględnia zwiększony poziom odporności populacji. Ryzyko umieszczenia na intensywnej terapii zmniejszyło się o około 75%, a ryzyko zgonu o ponad 90%.

>> Wszystkie szczegóły badania znajdują się w tym artykule

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie wizy Djokovica

Nie podjęto żadnej decyzji w sprawie Możliwe anulowanie wizy i wydalenie światowego tenisisty numer jeden Novaka DjokovicaPremier Australii Scott Morrison powiedział w czwartek.

Scott Morrison powiedział na konferencji prasowej, że stanowisko ministra ds. imigracji Alexa Hawke’a, który powiedział, że rozważa anulowanie wizy, „nie zmieniło się”.

>> Szczegóły W naszym artykule

Senat przyjmuje ustawę o przejściu szczepionki z ważnymi poprawkami

A Senat głosował od środy wieczorem do czwartku nad projektem ustawy o szczepionkach, w wersji znacznie zmienionej w porównaniu z tekstem przyjętym przez Zgromadzenie Narodowe w pierwszym czytaniu.

Szczegółowo senatorowie głosowali nad tym tekstem 249 głosami do 63 przeciw.

READ  Iran ogłasza wystrzelenie rakiety w trakcie rozmów nuklearnych

>> Wszystkie szczegóły znajdują się w tym artykule

Czego oczekujesz po czwartkowym strajku nauczycieli?

Czarny czwartek. Prawie wszystkie związki zawodowe nauczycieli zwołały w czwartek strajk masowy, aby zaprotestować przeciwko nowemu protokołowi zdrowotnemu w szkołach.

Ruch obiecuje intensywne działania następcze: Snuipp-FSU, pierwszy związek elementarny, oszacował, że 75% nauczycieli szkół podstawowych będzie strajkować, a połowa szkół zostanie zamknięta.

>> Wszystkie prognozy na ten dzień strajku w naszym artykule

Dzień dobry wszystkim !

Witamy w tej transmisji na żywo poświęconej wiadomościom o pandemii Covid-19 w czwartek 13 stycznia 2022 r.