Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na oczach tysięcy zwolenników Donald Trump toczy walkę wyborczą w połowie kadencji

Donald Trump Oficjalnie rozpoczęła się w sobotę amerykańska kampania wyborcza w połowie kadencji, aby znaleźć in
Ohio Atmosferę spotkań, które uwielbia, skupia się już na 2024 roku.

Słynący z plenerowych spotkań w super naładowanej atmosferze ambona, po raz pierwszy od opuszczenia Białego Domu pięć miesięcy temu, powróciła ze wszystkimi symbolami tych spotkań podczas energicznej, półtoragodzinnej przemowy.

„Wygraliśmy wybory dwukrotnie i być może będziemy musieli wygrać je po raz trzeci”.

To było „pierwsze spotkanie w wyborach 2022”, powiedział we wstępie, ponieważ wydarzenie zostało zorganizowane, aby wesprzeć kandydata Republikanów do Kongresu. Wrócimy do domu [des représentants], będziemy przewodzić Senatowi” – ​​nalegał. Co do meritum, były prezydent poruszył wszystkie swoje ulubione tematy, malując obraz Ameryki idącej „na zagładę” pod rządami jego następcy Joe Bidena, powtarzając jednocześnie zarzuty, że wybory zostały „skradzione” przez Demokratów w 2020 roku.

„Wygraliśmy wybory dwa razy i jest szansa, że ​​będziemy musieli wygrać po raz trzeci”, powiedział, ku okrzykom tysięcy zwolenników, którzy zebrali się na jego wizytę w Wellington, w pobliżu przemysłowego miasta Cleveland. . 75-letni potentat nieruchomości nie przyznał otwarcie zwycięstwa swojego następcy. Wręcz przeciwnie, nadal skarży się na fałszerstwa wyborcze, nawet jeśli odrzuca dziesiątki skarg, w tym przez powołanych przez siebie sędziów.

„W 2024 roku nie będziemy nawet mieli kraju!”

„Joe Biden niszczy nasz naród na naszych oczach” – powiedział. „Kto do diabła wie, co wydarzy się w 2024 roku, nie będziemy nawet mieli kraju!”, krzyczał. Wykluczony z sieci społecznościowych po śmiertelnym ataku na Kapitol 6 stycznia, trybun wygłosił już dwa ważne przemówienia publiczne. wyjazd z Waszyngtonu.

Ale spokojniejsza atmosfera konserwatywnych salonów nie ma nic wspólnego z atmosferą tych spotkań, gdzie były prezydent nie przestaje wzywać podekscytowanej publiczności i gdzie piosenki są podpięte do głośników. Po obiecaniu odegrania dużej roli w najważniejszych wyborach śródokresowych w listopadzie 2022 r., powtórzył swoją strategię wspierania kandydatów popierających Trumpa. W sobotę wieczorem odbył się wiec poparcia dla byłego doradcy Donalda Trumpa Maxa Millera, który występuje przeciwko Republikaninowi w Izbie Reprezentantów, Anthony’ego Gonzaleza.

READ  Meksyk zastępuje posąg Krzysztofa Kolumba posągiem rdzennej kobiety

Zrób wszystko, aby Republikanie, którzy go opuścili, nie zostali ponownie wybrani

Ten ostatni, reprezentujący Ohio, był jednym z dziesięciu republikańskich członków Izby Reprezentantów na 211, którzy głosowali za postawieniem w stan oskarżenia Donalda Trumpa podczas procesu o impeachment za „podżeganie do buntu”. Po oskarżeniu go o zachęcanie swoich zwolenników do ataku na Kapitol, gdzie parlamentarzyści zebrali się, by ratyfikować zwycięstwo Joe Bidena, były prezydent został ostatecznie uniewinniony w lutym 2021 r. przez Senat.

Od tego czasu burzliwy nowojorczyk poprzysiągł zrobić wszystko, co w jego mocy, aby jego rzadko spotykani republikańscy oskarżyciele nie zostali ponownie wybrani. „Anthony Gonzalez jest fałszywym republikaninem, hańbą dla twojego stanu” – powiedział w sobotę Donald Trump, chwaląc talenty Maxa Millera. „Max będzie twardy wobec imigracji (…) Będzie chronił miejsca pracy w Ohio tak jak ja”.

pomimo Wymuszona cisza na głównych portalach społecznościowych Twitter i FacebookDonald Trump pozostaje bardzo wpływowy wśród Republikanów. W najbliższych miesiącach zamierza zwiększyć swoją obecność publiczną. Od środy pojedzie do Teksasu, aby odwiedzić region przygraniczny z Meksykiem i omówić nielegalną imigrację, jeden z głównych tematów jego prezydentury. Potem, 3 lipca, będzie miał kolejne duże spotkanie w Sarasocie na Florydzie.