Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moskwa rozszerza ofensywę, pierwsza dama Ukrainy Olena Zelenska wzywa Kongres USA do dostarczenia „więcej broni”

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographicie/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographicie/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Transmisja na żywo Anny Villechinon i Anne Gillard

Zdjęcie z okładki: Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zelenska przemawia do członków Kongresu USA w Waszyngtonie. 20 lipca 2022 r. Saul Loeb/AFP

  • „Już nie tylko Doniecka i Ługańska Republika Ludowa (dwa odrębne regiony we wschodniej Ukrainie), ale także regiony Chersoń i Zaporoże (na południu) oraz szereg innych regionów, a proces ten trwa nieprzerwanie”Ławrow powiedział agencji informacyjnej RIA Novosti, dodając, że wdrożenie Rozmów z Kijowem nie będzie W obecnej sytuacji nie ma to sensu..
  • Ukraina reaguje na rosyjską zapowiedź Apel o więcej broni i dodatkowe sankcje wobec Moskwy. Rosjanie chcą krwi, a nie negocjacji. Wzywam wszystkich partnerów do zaostrzenia sankcji wobec Rosji i przyspieszenia dostaw broni na Ukrainę.Napisał szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba. Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zelenska, która odwiedziła Stany Zjednoczone, wystosowała ze swej strony sensacyjny apel do Kongresu USA: „Proszę o więcej broni (…), aby chronić domy wszystkich i prawo do obudzenia się żywcem w tych domach”.Uruchomiona.
  • We wtorek 19 lipca prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił, że gazowy gigant Gazprom w pełni wywiąże się ze zobowiązań swoich dostawców w czasie, gdy dostawy do Europy spadają w środku konfliktu na Ukrainie. „Gazprom wypełnił swoje zobowiązania i nadal je wypełnia i wypełni je w pełni, jeśli ktoś tego potrzebuje”Powiedział na konferencji prasowej po rozmowach w Teheranie.
  • We wtorek 19 lipca Putin wezwał do zniesienia zachodnich ograniczeń dotyczących rosyjskiego zboża Dokonać postępu w eksporcie ukraińskiej produkcji rolnej, obecnie zakazanej z powodu inwazji Rosji na ten kraj. „Ułatwimy eksport ukraińskiego zboża, ale na podstawie zniesienia wszelkich ograniczeń związanych z dostawą lotniczą eksportu rosyjskiego zboża”powiedział rosyjski prezydent.
  • Putin powiedział w środę, 20 lipca, że ​​nie zauważył chęci ze strony Ukrainy do respektowania warunków tego, co przedstawił jako Wstępne porozumienie pokojowe podjęto w marcu. Przemawiając w telewizji po wizycie w Iranie, Władimir Putin poinformował, że Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie oferują mediację między Moskwą a Kijowem. „Jest jasne, że wynik zależy od woli stron do realizacji osiągniętych porozumień. Dziś widzimy, że nie jest to wola władzy, która istnieje w Kijowie „powiedział Władimir Putin.
  • Rosja „Działania o zaanektowanie ziem ukraińskich”używając tego samego ” instrukcje „ że za Krym w 2014 r. został oskarżony we wtorek 19 lipca o: biały Dom. „Rząd rosyjski ma szczegółowe plany aneksji kilku regionów na Ukrainie, w tym chersońskiego, zaporoskiego, wszystkich regionów donieckiego i ługańskiego”powiedział Waszyngton. aktorzy „nielegalny” narzucone przez Moskwę w tych obszarach „Zorganizujecie marionetkowe referenda w sprawie zjednoczenia z Rosją”A „Może we wrześniu podczas rosyjskich wyborów regionalnych”.on dodał.
  • Jednocześnie Rosja stara się tam zakładać rosyjskie banki Ogólne użycie rublaA „Mieszkańcy są zmuszeni ubiegać się o obywatelstwo rosyjskie”A Narzuca swoich zwolenników w służbach bezpieczeństwa.wszystko w „Cywilny sabotaż Internetu”Wciąż pewny.
  • We wschodniej Ukrainie doszło do bombardowań. W Kramatorsku pod koniec rana spadł pociskDziennikarze Agence France-Presse (AFP) powiedzieli we wtorek 19 lipca w małym parku otoczonym czteropiętrowymi budynkami w centrum miasta. „W tym momencie mamy śmierć”powiedział Igor Juskow, rzecznik rady miejskiej.
  • Armia rosyjska zaatakowała południową Ukrainę. Według ukraińskiej prezydencji siły rosyjskie wystrzeliły w obwodzie odeskim siedem pocisków, raniąc co najmniej sześć osób, w tym dziecko. Ze swojej strony rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że jego naloty na Odessę zniszczyły zapasy amunicji dostarczonej przez Zachód.
  • Sześć osób zginęło podczas bombardowania w poniedziałek 18 lipca w Toricku, we wschodniej Ukrainie. Według lokalnych urzędników pocisk trafił w apartamentowiec w tym liczącym około 30 tysięcy osób mieście w obwodzie donieckim, jednej z prowincji Donbasu, którą Moskwa chce całkowicie podbić.
READ  Rosyjski protestujący bojkotuje wiadomości telewizyjne...

Obejrzyj wczorajszą transmisję na żywo tutaj.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

realistyczny. Korea Północna uznaje niepodległość prorosyjskich terytoriów we wschodniej Ukrainie

rozszyfrowanie. Na Ukrainie rosyjska logistyka wojskowa została zakłócona przez amerykańskie rakiety HIMARS

Reportaż. W obwodzie donieckim 503-milionowy batalion morski znajduje się w centrum wojny na Ukrainie

pas startowy. „Dziedzictwo miejskie Ukrainy jest poważnie zagrożone przez powrót wojny totalnej”

pas startowy. Robert Bell, profesor zarządzania: „UE mogłaby wyprodukować wystarczającą ilość biometanu, aby zastąpić rosyjski gaz”

Reportaż. „Pomyślałem:„ A gdyby gubernator był tajnym agentem z Moskwy? «»: Ukraina wobec «zdrajców»

Notacja dźwiękowa. Putin kontra Zachód: kto wygra długą wojnę nerwów?

Mapa wojny na Ukrainie dzień po dniu