Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Młode rośliny zielone są badane, aby nakarmić astronautów

Młode rośliny zielone są badane, aby nakarmić astronautów

opublikowany

Modernizacja

Francja 3
Artykuł autorstwa

Francja 3 Midi-Pyrenees, S. Pointaire, C. Romain, M. Bensmail – Francja 3

Telewizory we Francji

NASA i francuskie Narodowe Centrum Badań Kosmicznych pracują nad dietą dla astronautów, którzy chcą ją urozmaicić. We Francji innowacja młodej firmy z Tuluzy wzbudza duże zainteresowanie.

W piwnicy budynku w Tuluzie (Haute-Garonne) Nicolas Auriac i Quentin Gendel, założyciele firmy Neopouss, zainstalowali swoją miejską kulturę. Produkcja odbywa się chroniona przed wszystkimi patogenami, na zamkniętej przestrzeni zaledwie 50 metrów kwadratowych. Groch, rzodkiewka, bazylia lub nasturcja, około dwudziestu rodzajów młodych warzyw, uprawia się tu w zamkniętym kręgu i bez nawozu. Warzywa, zioła i kwiaty dojrzewają w ciągu kilku tygodni.

„Młode warzywa to superfoods. Zawierają dużo składników odżywczych. Na przykład kolendra. Mamy 11 razy wyższe stężenie witaminy C niż dojrzała kolendra”.Wyjaśnia Nicholas Auriac. Te pożywienie zwróciło uwagę CNES. Narodowe Centrum Studiów Kosmicznych wybrało Neopousa do myślenia o jedzeniu w kosmosie. Chodzi o to, aby się przemienić [les micro-pousses] poprzez proces odwadniania, aby zachować w nim jak najwięcej składników odżywczych”Quentin Gendel wyjaśnia. Przed nakarmieniem astronautów Quentin i Nicolas dostarczają zamówienia do restauracji w Tuluzie. Około dwudziestu szefów kuchni używa młodych warzyw do ulepszania swojej kuchni.

READ  Wegetarianie, nawet palacze, będą zdrowsi niż mięsożercy - wieczorna wersja Ouest-France