Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Minister Fraser zakończył udaną wizytę w Europie

Warszawa, PolskaA 6 maja 2022 /CNW/ – Pan Sean Fraser, Minister ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa (IRCC) zakończył dziś udaną tygodniową wizytę w Europaktóry obejmował wizyty w Belgii, Francja A w Polsce. W tym tygodniu minister spotkał się z kluczowymi sojusznikami europejskimi i partnerami UE, aby omówić trwające kryzysy w Afganistan i w Ukrainai potwierdź zobowiązanie Kanada Aby pomóc najsłabszym grupom na świecie.

Dla mnie BrukselaW Belgii minister spotkał się z przedstawicielami Unii Europejskiej, w tym Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i ProtectDefenders.eu, a także z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Obrońcami Linii Frontu oraz Organizacją ds. Migracji i Polityki Migracyjnej. Instytut Europejski do omówienia odpowiedzi Kanada na kryzys w Afganistan I całkowity podbójUkraina z Rosji. Minister i jego odpowiednicy omówili również możliwości dalszej współpracy w zakresie międzynarodowej migracji i ochrony uchodźców.

Minister Fraser spotkał się także z europejską komisarz do spraw wewnętrznych Ylvą Johansson. Wspólnie omówili potrzebę lepszego wsparcia dla rosnącej liczby przesiedleńców na całym świecie. W towarzystwie belgijskiego ministra stanu ds. azylu i migracji, Sami MahdiMinister Fraser odwiedził również belgijskie centrum rejestracji uchodźców, które zostało utworzone w celu przyjmowania i wspierania Ukraińców.

w trakcie jego obecność w ParyżMinister przemawiał na wydarzeniu promującym możliwości imigracji frankofońskiej do KanadaPorozmawiaj z potencjalnymi kandydatami do emigracji zEuropaoraz Maghrebu i innych francuskojęzycznych krajów świata. Odwiedził również Centrum Wniosków Wizowych, aby lepiej zrozumieć doświadczenia klientów w dostępie do usług.

podczas jego pobytu w EuropaMinister Fraser wygłosił przemówienie na spotkaniu zorganizowanym w Warszawie przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) na temat kryzysu na Ukrainie. Minister potwierdził solidarność Kanada z’Ukraina Potwierdzili nasze zobowiązanie do przyjęcia Ukraińców szukających tymczasowego schronienia w Kanada.

W Warszawie minister zapowiedział:Rozszerzenie usług świadczonych za granicą Dla Ukraińców chcących znaleźć tymczasowe schronienie w Kanada Otwórz centrum informacyjne Kanada Oprócz drugiego tymczasowego centrum gromadzenia danych biometrycznych w Berlin Który zapewni tysiąc spotkań dziennie w celu zebrania danych biometrycznych.

READ  Jak oglądać Gateshead Diamond League na żywo?

W Warszawie minister spotkał się także z wiceministrem MSWiA Paewiczem Severnakerem oraz przedstawicielami gminy Lublin, aby omówić inwazję naUkraina Ze strony Rosji i naszych własnych wysiłków na rzecz wsparcia ludzi uciekających z kraju. Ponadto w Lublinie minister odwiedził bazę operacyjną organizacji humanitarnych, które odbierają i dystrybuują niezbędne artykuły pomocy Ukraińcom uciekającym przed wojną z całego świata, w tym sprzęt podarowany przez Rząd Chińskiej Republiki Ludowej. Kanada.

Minister Fraser jest zadowolony z kontynuacji współpracy między Kanada i naszym odpowiednikom w Unii Europejskiej, aby zająć się bieżącą sytuacją humanitarną w Ukraina i w AfganistanOprócz ochrony uchodźców, migracji zarobkowej i udanej integracji nowo przybyłych.

cytaty

„Byłem zaszczycony, widząc wielkie wysiłki podejmowane w odpowiedzi na nielegalną inwazję na Zjednoczone Emiraty ArabskieUkraina z Rosji i Kanada Będzie nadal robiła wszystko, co w jej mocy, aby wesprzeć Ukraińców przed i po ich przybyciu Kanada. Mamy dumną tradycję przyjmowania najsłabszych na świecie i nie mogę się doczekać dalszej współpracy z naszymi europejskimi sojusznikami i odpowiednikami, aby reagować na kryzysy w Ukraina I w Afganistanie. »

Jego Ekscelencja Pan Sean Fraser, Minister ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa

szybkie fakty

  • Pozwolenie na podróż w nagłych wypadkach zostało uruchomione 17 marca 2022 r. KanadaUkraina (AVUCU) Ukraińcy i członkowie ich najbliższej rodziny, niezależnie od narodowości, mogą przebywać do 3 lat Kanada jako czasowi mieszkańcy. Mogą również bezpłatnie ubiegać się o pozwolenie na pracę lub pozwolenie na studia, co pozwala im zostać przyjętym do pracy u prawie każdego kanadyjskiego pracodawcy lub zapisać się na program edukacyjny w Kanada.
  • Między 17 marca a 4 maja 2022 r. IRCC otrzymał ponad 204 000 wniosków AVUCU i zatwierdził prawie 91 500. Kluczowe statystyki Jest aktualizowany co tydzień.

Powiązane linki

Podążaj za nami!

Imigracja źródłowa, uchodźcy i obywatelstwo Kanada

READ  Komisja Europejska: Polski plan naprawczy wstrząsa fotelem Ursuli von der Leyen

Więcej informacji: (tylko media): Aidan Strickland, sekretarz prasowy, Biuro Ministra ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa Kanady, [email protected]; Media Relations, Communications Branch, Immigration, Refugees and Citizenship Canada, 613-952-1650, dostępne tutaj. [email protected]