Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Między Europą Środkową a Ukrainą nie ma już romantyzmu

Między Europą Środkową a Ukrainą nie ma już romantyzmu

Przez wiele miesięcy, w miarę zbliżania się wyborów, wspierajUkraina staje się coraz ważniejszym tematem wyborów Słowacja I w środku Polska. Słowacy pójdą do urn 30 września, a faworyt, były premier Robert Fico, zdobył punkty, obiecując zaprzestać dostaw broni do sąsiedniego kraju. Podobnie w Polsce, gdzie 15 października odbywa się referendum, trzecia pod względem popularności partia – Koalicja, ponownie je kwestionuje, a konsensus społeczno-polityczny w sprawie pomocy dla Ukrainy zaczyna się kruszyć. Jest jednak mało prawdopodobne, aby kolejny polski rząd powstał bez tego ruchu nacjonalistycznego i niepodległościowego.

Temat stosunków z Ukrainą był poruszany w kilku dyskusjach na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, jednej z największych konferencji gospodarczo-politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbyło się na początku września po polskiej stronie Karkonoszy. pasmo tworzące granicę polsko-czeską). W Polsce, być może bardziej niż gdziekolwiek indziej, istnieją konkretne obawy dotyczące potencjalnych konsekwencji Przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej (UE) na przykład.

Naciski ze strony polskich rolników na wprowadzenie zakazu Import zboża z Ukrainy Jednym z najbardziej widocznych i słyszalnych przejawów rosnącego strachu lub niepewności co do tego, co się stanie, będzie pokonanie przez Ukraińców rosyjskiego agresora i negocjowanie warunków przystąpienia do UE z takim samym rygorem, z jakim żądają pomocy wojskowej. Choć środowisko biznesowe i think tanki były licznie reprezentowane, wydaje się, że żaden ukraiński polityk nie odwiedził Carbox właśnie z powodu tego zakazu.

Czy ukraiński hydraulik wygra z polskim hydraulikiem?

Trudności, z jakimi borykają się Polska i Słowacja, mogą być bladym zwiastunem tego, co może wydarzyć się w takich krajach Francja I toNiemcy W negocjacjach akcesyjnych Ukrainy poruszone zostaną bardziej konkretne kwestie, takie jak dotacje rolne. Kijów mniej więcej automatycznie oczekuje, że UE rozpocznie negocjacje akcesyjne na grudniowym szczycie, w chwili gdy Zachód zaczął dostarczać broń i szybko działać na Ukrainę (i Moldova) krajów kandydujących do członkostwa. Ukraińcy niechętnie jednak rozumieją, że UE musi najpierw podjąć wewnętrzny proces reform. Innymi słowy, aby zaakceptować Ukrainę, Unia musi najpierw dokonać głębokiej przemiany.

READ  Czy Władimir Putin zapowiedział, że po Ukrainie zaatakuje Polskę i kraje bałtyckie?

[…] Przeczytaj więcej o poczcie międzynarodowej

Na ten sam temat: