Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft (na zawsze) odłączy swoją przeglądarkę Internet Explorer w czerwcu 2022 roku

Tym razem to już koniec: Internet Explorer wkrótce zostanie usunięty z listy aplikacji systemu Windows. W jednym Post na bloguOpublikowane w czwartek 20 maja Microsoft ogłosił już, że odłączy swoją przełomową przeglądarkę w czerwcu 2022 roku. Ogłaszamy, że przyszłość przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows 10 to Microsoft EdgeGigant komputerowy powiedział, zanim pochwalił zalety swojej drugiej przeglądarki, Edge. on jest Szybsze, bezpieczniejsze i nowocześniejsze przeglądanie-Poznanie firmy podczas bycia „Zgodność ze starszymi witrynami i aplikacjami”.

MDziałający od ponad 25 lat Internet Explorer jest w dużej mierze opuszczony na rzecz konkurentów urodzonych w Dolinie Krzemowej, Chrome (Google) i Safari (Apple). Kilku internautów zamieściło również satyryczne kondolencje na Twitterze, odnosząc się do żartów, które przeglądarka była tematem od lat. „Pokój niech będzie z twoją duszą, Internet Explorer. Nigdy z niego nie korzystałem, ale kiedy umrze, nie będziemy już mogli z niego kpić”, – skomentował Arcader UwU. „Pamiętam, kiedy używałem go do pobierania Chrome z każdą aktualizacją systemu Windows”Hrishikesh Bardeshi „Obecnie ta przeglądarka wygląda na starą i nieaktualną, ale wtedy wszyscy jej potrzebowali”, Wypróbuj TheCool_ColdMan.

Microsoft wyznaczył 15 czerwca 2022 r. Jako złowrogą datę, ponieważ nie będzie dalszej pomocy technicznej dla przeglądarki Internet Explorer. Ale strony zaprojektowane dla tej przeglądarki będą działać w Edge co najmniej do 2029 roku, zgodnie z obietnicą Seattle, zwłaszcza że tak wiele organizacji „Ma zaskakująco dużą liczbę witryn” Na podstawie starożytnej technologii.

Obecnie przeglądarka Chrome posiada prawie 65% udziału w globalnym rynku, według Statscounter Safari, które jest dostępne na komputerach i innych urządzeniach marki, zajmuje drugie miejsce z około 19% udziałów w kwietniu 2021 r. Firefox, a spółka zależna Firefox Inc. Mozilla Foundation i Edge zajmują 3. i 4. miejsce (3, 59% i 3,39%).

READ  Ford GT40 z filmu „Le Mans 66” na aukcji