Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meksyk / Mistrzostwa Świata 2022 / gr. D / Meksyk-Polska (0-0) / Polska nie trafiła w punkt z SOFOOT.com

Kilka godzin po spektakularnym zwycięstwie Arabii Saudyjskiej nad Argentyną (1:2), drużyny grupy C, Meksyk i Polska, nie zremisowały we wtorek (0:0). Guillermo Ochoa obronił rzut karny Roberta Lewandowskiego.

Meksyk 0-0 Polska

Wczesnym popołudniem Argentyńczyk potknął się na macie. Ale ani Meksyk, ani Polska nie skorzystały z tego. Dwaj outsiderzy z grupy C zremisowali we wtorek bezbramkowo (0:0). Przypomnijmy, że Robert Lewandowski został pokonany przez Guillermo Ochoa w rzucie karnym. Więc to jest zaskakujące Arabia Saudyjska, Na podstawie jego rekordu vsAlbicelest (1-2)Ten, który ściga się na głowie kurczaka.

Polski pojemnik zwrócony w stronę meksykańskich strzał

Stadion 974, który miał zostać całkowicie zdemontowany i ponownie złożony w innym miejscu po turnieju, bierze swoją nazwę od liczby kontenerów transportowych użytych podczas jego budowy. W ten wtorek wydawało nam się, że widzieliśmy 975mi, pomalowany na biało-czerwono i upuszczony pod pole karne Wojciecha Szczęsnego. Decydując się na bardziej kompaktowe ustawienie 5-3-2, Czesław Michniewicz chciał najpierw ustabilizować swój zespół i dać jak najmniej miejsca meksykańskim strzałom. Czasami te zbliżały się do celu, a główka Alexisa Vegi leciała tuż obok (26mi) pomimo ich regularności Szlifowany Z wielką wolą partnerzy Hirvinga Lozano byli bardziej rozrzutni w pierwszej tercji (63% posiadania piłki, po sześć strzałów na mecz), aby potwierdzić swoją dominację. Tak czy inaczej, zapobiegnięcie sytuacji przed przerwą zajęłoby zbyt dużo czasu.

Z Ochoą jako bohaterem, Lewandowski wciąż tkwi w punkcie zerowym

Na szczęście drugi akt był – trochę – żywszy. Wykorzystując i nadużywając kontrolowanej długiej gry, Polacy nigdy nie oddalili się od przechylenia szali na swoją korzyść. Jedna z jego rzadkich piłek wylądowała w polu karnym Roberta Lewandowskiego, który ściągnął koszulkę Roberta Lewandowskiego przez Hectora Moreno, a sędzia przyznał mu punkt karny po skorzystaniu z systemu VAR. Napastnik FC Barcelony zaczął… ale trafił na Guillermo Ochoa, sprytnie rozpoczynając z lewej strony (58mi) uratowany przez ich anioła stróża, Meksyk ruszył dalej, Henry Martin dobrze wykorzystał Szczęsnego po genialnym uderzeniu głową (64mi) Polski kontener nie eksplodował i obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem. Bez wątpienia małe pocieszenie dla „Levy’ego”, który wciąż goni za swoim pierwszym golem w Pucharze Świata.
Meksyk (4-3-3): Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo – Herrera (Rodriguez, 71mi), Alvarez, Chavez-Lozano, Martin (Jimenez, 71mi), Vega (Antuna, 84mi) Trener: Gerarda Martino.

READ  „Walka o praworządność to nie tylko los sześciu sędziów”.

Polska (5-3-2): Szczęsny – Cash, Bereszyski, Glick, Kiwier, Zalewski (Bielik, 46mi) – Kamiński, Krychowiak, Szymański (Frankowski, 72mi) – Zieliński (Milik, 87mi), Lewandowskiego. Trener: Czesława Michniewicza.

Rafała Brossa