Matty Cash oficjalnie został obywatelem Polski i może zagrać w swoim pierwszym meczu dla reprezentacji w przyszłym miesiącu.
Chociaż dorastał w Wielkiej Brytanii, Kash kwalifikuje się do polskiego obywatelstwa poprzez swoich rodziców i dziadków.
24-latek pierwszy raz rozmawiał z polską federacją o możliwości zmiany trzy lata temu.
Zmiana lojalności międzynarodowej następuje po rozmowach prezydenta PZPN Cesariego Kulesy z prezydentem kraju Andrzejem Dudą.
Drużyna Paulo Sosy występuje w deblowych eliminacjach do Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami w listopadzie, a te mecze mogą być pierwszym występem Casha dla reprezentacji narodowej.
Po uzyskaniu obywatelstwa i spotkaniu z menedżerem Polski we wtorek Kesh napisał na swoim Instagramie: „To bardzo ważny i dumny dzień dla mnie i mojej rodziny.
„Mój wniosek o polskie obywatelstwo został zatwierdzony przez polskie władze.
„Chcę podziękować Panu Prezydentowi, mojej rodzinie i innym za pomoc w tym. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwanie i dam z siebie wszystko dla tego kraju. „
Rodzina Kaszyna powiedziała, że był „bardzo podekscytowany” grą dla Polski, dodając, że „gra w reprezentacji to nie tylko wielka odpowiedzialność, ale coś jeszcze trudniejszego do ujęcia w słowa”.
Cash, który gra z Mateuszem Klichem z Leeds United, złożył we wrześniu dokumenty potrzebne do uzyskania polskiego paszportu i ma odcisnąć piętno na drużynie Sousa za niespełna 13 miesięcy na kolejnym mundialu w Katarze.
Mówiąc wcześniej we wtorek o możliwości gry dla Polski, Cash powiedział: „Jestem na to gotowy i bardzo podekscytowany. Obecnie sprawdzamy dokumenty i miałem szczęście spotkać się dziś rano z menedżerem.
„To byłby prawdziwy zaszczyt grać dla tego kraju. Oglądałem dużo meczów. Fani są inteligentni, entuzjastyczni. Mam nadzieję, że uda mi się odłożyć na bok zainteresowanie i 100% zaangażowania. To moja gra.
„Znam stereotyp Leeds United. Prowadziłem z nim wiele walk. Naprawdę rozmawialiśmy i fajnie byłoby grać z nim, a nie przeciwko niemu.
„Zespół jest świetny ze świetnym menedżerem i zamierzamy odnieść sukces”.
Polska zajmuje drugie miejsce w grupie I obok Anglii i musi zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w fazie play-off.
Cash strzelił swojego pierwszego gola dla Aston Villi w wygranym 3-0 meczu z Evertonem i dołączył do Nottingham Forest Club za 16 16 milionów we wrześniu 2020 roku, stając się regularnym graczem pierwszego zespołu pod wodzą Deana Smitha.
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu