Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Matt Gerard Fronanger, zaangażowany ilustrator i profesor fotografii narracyjnej

Był głównym przedstawicielem malarstwa narracyjnego. Francuski malarz Gerard Fronanger, artysta zaangażowany, zmarł w wieku 81 lat, ogłoszono w piątek, 18 czerwca na Akademii Sztuk Pięknych. „Akademia Sztuk Pięknych ze wzruszeniem dowiedziała się o śmierci malarza Gerarda Franangera”.Na Twitterze ogłosił fundację, która prowadziła dialog między jego twórczością a dziełami impresjonistów na wystawie w 2019 roku w Musée Marmottin Monet w Paryżu.

„Gérard Fronanger był przyjacielem, towarzyszem, towarzyszem podróży, wizjonerem. Artystą oddanym obronie wszelkich wolności, poetą o wesołej i wielobarwnej palecie”Były minister kultury Francois Mitterrand, Jacques Lang, odpowiedział.

Ten urodzony w 1939 roku w Pontchartrain pod Paryżem artysta był pierwowzorem artysty sympatycznego, oddanego swoim czasom: „Lęk jest globalny: czas, pieniądze i rynek”Wyjaśnione dwa lata temu przy okazji tej wystawy.

Potomek długiej linii malarzy, należał do grupy artystów tworzących w latach 60. nurt narracyjnej interpunkcji (czyli „nowej formy”), polegający na tworzeniu opowieści i opowieści z figurami, a nie z abstrakcją. sztuka.

komentować " Serce robi to, co chce" A "Jean-Michel Basquiat)" Napisane przez Gerarda Fromanger, prezentowane w Londynie w 2019 r. & nbsp;  (Steven Chong/LNB/Rex/Siba/Shutterstock)

Na wystawie w 1964 roku zebrał kilku artystów, gdy sam był nieznany, Wkładamy moje rysunki do toalety., Powiedział. „Tutaj Giacometti, półbogowie na Ziemi, zobaczyli mój obraz i pokochali go. Przedstawiłem się. Historia sztuki to sztafeta. Jeśli nie mamy świadka, nie bierzemy udziału w wyścigu”.

W szczególności namalował wiele obrazów przedstawiających tłumy kolorowych sylwetek, a także miał bardzo silne upodobanie do koloru czerwonego, który był wysublimowany w jego kreacjach. Ten artysta, który bywa u Césara, Preverta, Godarda, Foucaulta, Deleuze’a… zawsze zdobędzie punkty po lewej stronie i zachowa miłe wspomnienia „luksusowa impreza” Został pokazany 68 maja. Był pokazywany w Chinach, Ameryce, Afryce i Europie. Centrum Pompidou poświęciło mu w 2016 roku dużą retrospektywę.

Obrazy Gerarda Fromangera w Musée Marmottan Monet w Paryżu, maj 2021. & nbsp;  (Okręg Marcina/AFP)

Jego zniknięcie wywołało silne reakcje w środowisku kulturalnym: „Gerard Fronanger był istotą pasji i przekonań, wpływową w służbie stworzenia. Jego twórczość wyróżnia nasze umysły jasnością i zdolnością do wchłonięcia świata, który przemierzy z entuzjazmem i wolnością.zeznawał Bernard Plestin, dyrektor Narodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej; „Wielkość Fromangera zawdzięcza sposobowi, w jaki w drugiej połowie XX wieku, jak twierdziła jego sztuka, umiał łączyć w niepokojący sposób, malarskie życie i życie malarskie”. Oddał także hołd kuratorowi Narodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej Michelowi Gautierowi.

O Prezydencie Centrum Pompidou Serge Lasvinis: „Prezentacja Gerarda Fromangera ożywiła, entuzjazm i wymianę w Muzeum. Genialne człowieczeństwoMuzeum, które ma w swojej kolekcji trzydzieści sześć prac artysty, poświęciło mu obszerną retrospektywę w 2016 r. Był to ogromny sukces wśród publiczności, pozwalając jej rzucić okiem na około pięćdziesiąt lat twórczości. serce sztuki Gerard Fronanger: Pasja obrazów i troska o świat.

harmonogram "Hołd Tobino LeBronowi - 1977" Napisane przez Gerarda Fromanger, wystawione w Centrum Pompidou w Paryżu w 2016 roku (GINIES/SIPA)

READ  Netflix anuluje Dziedzictwo Jupitera miesiąc po premierze