Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Martwa piosenkarka w Percy, niedzielna demonstracja i El Clasico

Mamy nadzieję, że będziesz mógł cieszyć się weekendem. Spędziliśmy te dwa dni sprawdzając wiadomości. Czas to wszystko podsumować.

1. Piosenkarz Mickapen umiera, kiedy opuszcza scenę w Percy

16 lipca 2018 r. w Paryżu. Wielofunkcyjna sala AccorHotels Arena i jej znak świetlny są widoczne z zewnątrz w nocy. – Klemens Folin / 20 minut

Drama na koncercie w sobotę wieczorem w Accord Arena z Paryża. Impreza czekała na swoich fanów: sześć lat po rozstaniu członkowie Karimi znaleźli się na scenie, gdzie zaprosili na tę okazję wokalistę Mickapen, Michaela Benjamina w stanie cywilnym. Wszyscy świętowali 20. rocznicę powstania grupy. Tuż przed 23.00 haitańska piosenkarka zasłabła, opuszczając scenę. Na miejscu szybko pojawiły się ekipy ratunkowe i bezskutecznie próbowały wskrzesić artystę.

Więcej informacji: Star Ac znalazło swoich odbiorców Sobotni wieczór na TF1. Prawie pięć milionów widzów zgromadziło się przed jedną z najsłynniejszych firm telekomunikacyjnych we Francji.

2. Dwunastolatek został znaleziony martwy w walizce w Paryżu

Samochód policyjny w Paryżu (ilustracja)
Samochód policyjny w Paryżu (ilustracja) – Chang Martin

Odkryto ciało 12-letniej dziewczynki, w piątek wieczorem, w kufrze znalazła Rue du Hotebol w 19. dzielnicy.Po południu rodzice ofiary zgłosili jej zniknięcie, zdumiewając się, że nie wróciła z college’u. Sześć osób zostało aresztowanych w związku z tą przerażającą sprawą. Wśród nich kobieta była głównym podejrzanym.

Więcej informacji: To nie była walka byków, ale święto wotywne. Thor wspiął się na trybuny i uderzył w widza Sobota w Egg Morts (Gwardia).

3. Rebelianci maszerują pod słońcem

Marsz rebeliantów „przeciw rosnącym kosztom życia i bezczynności klimatycznej” zgromadził 30 000 osób (w zależności od guberni) i 140 000 osób (wg organizatorów). Ale Jean-Luc Melenchon zobaczył „pierwszy dzień cyklu, jakiego nasz kraj nigdy nie widział” i ogłosił początek „nowego frontu ludowego”. „Przeżyjesz tydzień, jakbyśmy nie widzieli zbyt wiele, to wspaniałe połączenie, to my rozpoczynamy ten bardzo udany marsz” – potwierdził były kandydat na prezydenta tuż przed 15:30 z ciężarówki na środek protestujących.

READ  Prorosyjskie władze zapowiedziały nowe ewakuacje w Chersoniu

Więcej informacji: Pod względem paliwa nic nowego. Rząd i Medef ubolewają nad kontynuacją ruchu. Obóz CGT i FO na swoich stronach. Dzisiejsze podsumowanie jest tutaj.

4. Kolejny weekendowy strajk na Ukrainie

Minister obrony Sebastien Licornu.
Minister obrony Sebastien Licornu. – Oliver Mattis / AP / SIPA

Nie ma rozejmu między Ukrainą a Rosją. W niedzielę nowe bombardowanie uderzyło w rosyjski region Biełgorod graniczący z Ukrainą. Biełgorod, stolica regionu o tej samej nazwie, jest ośrodkiem armii rosyjskiej, która gromadzi tam sprzęt i wojska przed wysłaniem ich na front ukraiński. Te strajki były skierowane konkretnie na lotnisko. Dzień wcześniej minister sił zbrojnych Sebastien Licornu Francja „wyszkoli do 2000 ukraińskich żołnierzy” na swojej ziemi.

Więcej informacji: Podczas przemówienia na Zjeździe Partii Komunistycznej w Pekinie Prezydent Chin Xi Jinping podkreślił w niedzielę, że Chiny Będzie dążyć do pokojowego zjednoczenia Tajwanu, ale w razie potrzeby nie rezygnując z „użycia siły”.

5. Niedzielny klasyk

Karim Benzema otworzył wynik meczu z Barceloną w niedzielne popołudnie.
Karim Benzema otworzył wynik meczu z Barceloną w niedzielne popołudnie. – Thomas Coix

Dziś wieczorem odbędzie się PSG-OM, klasyk Mistrzostw Francji. Z prawdziwym napięciem, bo paryski upiór, stojący na czele turnieju, od kilku tygodni mniej dominuje, podczas gdy mnożą się dodatkowe afery sportowe. Z drugiej strony OM radzi sobie dobrze i zaczął wygrywać Ligę Mistrzów. Aby kontynuować dziś wieczorem 20 minut naturalnie. Tak jak tego popołudnia mogłem doświadczyć hiszpańskiego Clasico, w którym Barcelona pokonała Real Madryt (3:1) z nieuniknionego Benzemy. By tu znowu zamieszkać.

Więcej informacji: Kończymy uśmiechem. Gael Monfils i Elena Svitolina ogłosili w sobotę, że zostali rodzicami małej dziewczynki o imieniu Skye. Gratulacje dla szczęśliwych rodziców (i małego Luciana, który przybył, aby powiększyć rodzinę .) 20 minut).