Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mars: Perseverance znajduje helikopter Ingenuity utknięty na wydmie

Mars: Perseverance znajduje helikopter Ingenuity utknięty na wydmie

Sam na piasku… Helikopter Ingenuity przekroczył wszelkie oczekiwania i został oficjalnie wycofany na Marsa. NASA podjęła taką decyzję po uszkodzeniu jednej z łopat samolotu podczas ostatniego lotu 18 stycznia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​łazik Perseverance był w stanie dostrzec i sfotografować swojego małego towarzysza.

4 lutego łazik wykonał zdjęcie Ingenuity za pomocą jednej z kamer Mastcam-Z. Widzimy helikopter spoczywający niemal na szczycie wydmy. Piękne miejsce na wieczny odpoczynek na Marsie.

Helikopter Mars pomysłowość

Źródło obrazu: 395217 Zdjęcie helikoptera Ingenuity wykonane przez łazik Perseverance 4 lutego. Samolot jest widoczny w obszarze w ramce.

Kreatywność pobiła wiele rekordów na Marsie

Przybywając na Czerwoną Planetę z Wytrwałością w lutym 2021 r., Ingenuity nie była skazana na taką przygodę. Jego początkowa misja składała się z pięciu lotów testowych i miała zakończyć się w sierpniu 2021 r. Helikopter wykonał 72 loty na dystansie 17 kilometrów. Służył jako odkrywca w organizacji Perseverance i zademonstrował znaczenie maszyny latającej w eksploracji planety.

Źródło obrazu: 395221 Zdjęcie uszkodzonego ostrza helikoptera Ingenuity po jego 72. i ostatnim locie na Marsa.

Jego dziedzictwo będzie można znaleźć w szczególności podczas misji NASA Dragonfly. Planuje badanie Tytana, największego księżyca Saturna, począwszy od 2034 roku.

READ  10 nieoczekiwanych korzyści z rozpoczęcia dnia od pikniku