Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Manhandleid, PSG wyprowadza się z Lipska

Po drodze wrócimy. Podobnie jak na początku sezonu, edycja PSG 2021-2022 nie ma obecnie nic z Grand Kru, co obiecała dzięki pięciogwiazdkowej rekrutacji. I nie warto – jeszcze? Jego tytuł miasta: wtorek, 19 października, Paryż nie był miastem światła. Jednak pomimo bezwzględności niemieckiego rywala, RB Lipsk, koledzy Kyliana Mbappé wygrali (3-2) i w pojedynkę zajęli pierwsze miejsce w Grupie Pierwszej Ligi Mistrzów. I tylko utrzymuje zwycięstwo.

Przeczytaj także Paris Saint-Germain-Leipzig: Po pobiciu Paryż pozbył się Lipska

„Paryż wygrywa i to jest najważniejsze. Musisz wiedzieć, jak cierpiećKapitan Marquinhos potwierdził w wywiadzie dla RMC Sport 1. Musimy się z tego wydostać i wymyślić, jak w ten sposób wygrać. Najważniejsze to wygrywać, zdobywać pewność siebie i doświadczenie. „ Często zdominowany przez zawiść i grę kolegów z drużyny Krzysztofa Nkunku – wypolerowanego w centrum treningowym w Paryżu – jego partnerzy pochylają głowy. A przy braku pewności, ludzie Mauricio Pochettino mogą sobie pogratulować wyniku spotkania.

Paryżanie zostali pozbawieni kontuzjowanego Neymara od czasu jego powrotu z międzynarodowego rozejmu i nie rozpoczęli jeszcze meczu od ataku. Przed dziesiątą minutą gry Kylian Mbappe przekroczył cały niemiecki obóz, by oszukać Petera Golassiego (1-0, 9).NS). Pracował w trzech przejściach, które kapitan Marquinhos zaczął od krawędzi paryskiego dachu.

Lionel Messi stawia Paryż na nogi

Ale ludzie Amerykanina Jessego Marsha, czystego producenta Red Bull Galaxy, który przed przyjazdem do Lipska trenował RB New York, a następnie RB Salzburg, nie porzucili dotychczasowych zasad gry. Atakujący, stale naciskający paryskiego pomocnika, partnerzy Christophera Nkunko szybko przenieśli niebezpieczeństwo przed klatki Keylora Navasa. A jeśli bramkarz Kostaryki przez chwilę odpierał zagrożenie, uderzając stopami, nie mógł nic zrobić, gdy Andre Silva w pełni wykorzystał wezwanie Nkunku. Wyruszyć sam w odległe miejsce i równy (1-1, 28 .)NS).

Kontynuując swoje wysiłki, wkrótce po przerwie partnerzy Nordi Mukele objęli prowadzenie. W nowym serwisie Angelino (już minął pierwszy cel Lipsiena) francuski prawy tłok był bardziej żywy niż paryska obrona Daje swoją przewagę (1-2, 57.)NS). PSG było surowe i zdeterminowane, brakowało pomysłów i solidności.

Z Manchesterem City Paryż zawsze zmagał się z linią wodną, ​​w jakiś sposób nadążając za saksońskimi falami. A przeciwko obywatelom liczyli na to, że Leo Messi znajdzie lukę. Po otwarciu kontuaru w paryskiej koszulce przeciwko City, sześciokrotny Ballon d’Or dał swojej drużynie właściwą drogę we wtorek, zdobywając podwójną bramkę. Najpierw po perfekcyjnym podążaniu za nalotem Kyliana Mbappe na kontratak. Po naprawie obrony francusko-argentyński mistrz świata zaserwował z wycofaniem, co nie pozostawiło żadnych szans Peterowi Golassiemu (2-2, 67).NS).

„Tam byliśmy w dostosowaniu”

Nie do utrzymania – i zdecydowanie najlepszy paryski gracz we wtorek – Kylian Mbappe strzelił drugiego gola dla swojego partnera, „najlepszy zawodnik na świecie”, Według niego. Pole karne zostało zdestabilizowane przez Mohameda Simakana, a Mbappe bez wahania zostawił karę Messiemu. Z subtelną pomysłowością, 30. paryżan podpisał swój pierwszy dublet w nowych barwach, dając przewagę Paris Saint-Germain (3-2, 74).NS).

Łatwo jest grać z Messim.Poznał francuskiego napastnika pod koniec meczu i został przesłuchany w RMC Sport 1. Znajdując ich coraz lepszych, dwie paryskie gwiazdy atakujące wypolerowały swoją maszynerię – czekając na powrót Neymara – i Mbappe również mógł być w stanie do. podpisać podwojenie. Ale jego kopnięcie w nadgodzinach przeleciało nad barem. Niecelny strzał nie ma znaczenia. Strzał na bramkę został zatrzymany przez Szwajcara Jana Sommera w ostatnich 16 Euro. Paryż zdołał utrzymać swoją pozycję pomimo kilku ostatnich ataków Niemców.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Piłka nożna: Lionel Messi idzie w służbie Paris Saint-Germain

Z dwoma zwycięstwami i remisem w trzech spotkaniach, Paris chce dołączyć do fazy pucharowej rozgrywek. Ale Paryżanie zaczynają od tablicy, lub z grubsza, od tożsamości ich gry. „Może musimy wymyślić, jak wzmocnić nasz styl, ale tutaj musimy się dostosować”przyznał Kylian Mbappe. „Możemy być trochę zmęczeni, ale podobnie jak w lidze, w której mamy dziewięć zwycięstw w dziesięciu meczach, nie gramy dobrze, ale wygrywamy”. Przynajmniej w tym sezonie uczynili motto swojego miasta swoim mottem: Paryż pochyla się, ale się nie łamie. Na wszystko inne sezon jest jeszcze długi.

READ  Pokonany w Rayo Vallecano (3-2), Real Madryt jest zbyt młody, by zostawić prowadzenie w mistrzostwach do Barcelony.