Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mamy pięciu ulubieńców tygodnia

Mamy pięciu ulubieńców tygodnia

W tym tygodniu napisz życie W niedzielę France 5 przedstawia fascynujący dokument o powstaniu dyktatury dynastii Kim w Korei Północnej, uzupełniony bezcennymi świadectwami ludzi, którzy uciekli z kraju, aby dołączyć do Korei Południowej. Poniedziałek, w LCP, „Very Vital Cold War”, dokument skupiający się na propagandzie w literaturze dziecięcej i kinie animowanym, który jest realizowany w celu zaszczepienia socjalistycznego lub kapitalistycznego ideału w imperium Disneya.

Wtorek Arte przenosi nas w rok 1942 i pozwala spojrzeć na konflikt z innej perspektywy. Dzięki ogromnej pracy archiwalnej ten serial dokumentalny zapewnia głos cywilom i żołnierzom podczas II wojny światowej poprzez listy, historie z pamiętników i przejmujące świadectwa. W środę, na sali porodowej oddziału położniczego Szpitala Uniwersyteckiego w Nancy, zabraliśmy LCP na pokład, aby zrozumieć solidność zawodu położnej w sektorze dotkniętym kryzysem, ale także ich głęboki związek z nimi. zawód.

Wreszcie, na ten weekend, rękodzieło życie zaprasza do zapoznania się z serialem Netflix „Makanai: w kuchni Maiko”. W miękkiej i sugestywnej japońskiej scenerii z zainteresowaniem śledzimy przygody Kiyo i Sumire, dwojga przyjaciół z dzieciństwa, którzy osiedlają się w Kioto, by spełnić swoje marzenie o zostaniu gejszą.

Miłego tygodnia na ekranach!

Niedziela, Korea Północna, rodzina nuklearna

READ  Miłość jest na łące