Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Macron chce nowych sankcji wobec Rosji

Macron chce nowych sankcji wobec Rosji

zrzut ekranu Francja Inter Po odkryciu okropności Buczy Emmanuel Macron opowiedział się za nowymi sankcjami wobec Rosji, w szczególności wobec sektora energetycznego.

zrzut ekranu Francja Inter

Wojna na Ukrainie – reakcja Europy następuje po odkryciu okropności Buczy. Gość Francja Inter Rankiem w poniedziałek 4 kwietnia prezydent republiki Emmanuel Macron ogłosił, że „poparł” decyzję Unii Europejskiej w sprawie nowych sankcji wobec Rosji. Głowa państwa szczególnie zwróciła uwagę na środki podjęte wobec rosyjskiej ropy i węgla, które stały się konieczne po „bardzo wyraźnych oznakach zbrodni wojennych” na Ukrainie.

„To, co wydarzyło się w Pocci, nakłada nowe sankcje i bardzo jasne środki” – powiedział francuski prezydent o odkryciu setek ciał cywilnych w regionie Kijowa, zwłaszcza w Pocci. „Dlatego będziemy koordynować działania z naszymi europejskimi partnerami, zwłaszcza z Niemcami” w „najbliższych dniach” – dodał.

Szczegółowo Emmanuel Macron mówił o indywidualnych sankcjach i środkach dotyczących „węgla i ropy”. Mogą to być podatki lub całkowite zakazy.

Polska jest bardzo stanowcza

W następstwie interwencji francuskiego prezydenta i w obliczu głosów w UE o całkowitym zakazie importu rosyjskiej energii, w tym gazu, Josep Borrell, szef dyplomacji europejskiej, powiedział, że UE „pilnie” omawia nowe sankcje.

W ostatnich dniach Polska wyraziła w szczególności ubolewanie, że Paryż i Berlin są zbyt „przychylne” Rosji i nie są wystarczająco surowe w sankcjach. Warszawa wyraźnie opowiada się za wprowadzeniem europejskiego podatku na cały import gazu, ropy i węgla. Pojedynczo kraj chce uwolnić się od uzależnienia od importu rosyjskiego węgla za miesiąc lub dwa, a ropy i gazu pod koniec tego roku.

– Nie chcemy tego uzależnienia od innych, nie martwiąc się o okrutną wojnę, rosyjską agresję na Ukrainę, szantaż, wykorzystanie tych surowców – ubolewał w miniony weekend polski premier Mateusz Morawiecki. Wezwaliśmy do „usunięcia tego narzędzia szantażu z Putina, tego narzędzia wojny”, a także zauważyliśmy, że europejskie zakupy rosyjskich węglowodorów zapewniają pieniądze „na budowę arsenału wojennego i możliwość atakowania sąsiadów”.

READ  Candace (Star Academy) widziano w nocy w łóżku Pierre'a: te nowe mówiące zdjęcia...

„Nie ma pokoju bez sprawiedliwości”

„To, co się dzieje”, w szczególności „w Mariupolu, musimy wysłać sygnał, że to nasza zbiorowa godność i nasze wartości, za którymi się opowiadamy” – kontynuował w poniedziałek Emmanuel Macron, który był przesłuchiwany w sprawie Ukrainy jako prezydenta. zamiast kandydata na prezydenta.

Powtórzył, podobnie jak w niedzielę w tweecie, że był „niezwykle wstrząśnięty” „scenami nie do zniesienia” w Pötsch, które należy potępić „z najwyższą stanowczością”. „Obecnie są bardzo wyraźne oznaki zbrodni wojennych” i „jest prawie pewne, że armia rosyjska” była w tym małym miasteczku, w którym ginęli cywile. Międzynarodowa sprawiedliwość musi przejść. A ktokolwiek był źródłem tych zbrodni, musi zostać za nie pociągnięty do odpowiedzialności, „ponieważ nie ma pokoju bez sprawiedliwości”, jak powiedział.

Całkowita liczba zmarłych pozostaje niepewna. Według ukraińskiej prokurator generalnej Iriny Venediktovej na terenie obwodu kijowskiego odnalezionych niedawno od wojsk rosyjskich znaleziono 410 martwych ciał cywilów. Moskwa zaprzeczyła jakimkolwiek wykroczeniom i zaprzeczyła odpowiedzialności.

Zobacz także na HuffPost: Kijów zostaje wyzwolony, ale Ukraina odkrywa masakry w Buczy