Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liga Mistrzów – robi to tylko Ronaldo: Karim Benzema, trochę więcej w historii

Nie mogło być inaczej. Kwalifikacje Realu Madryt mogą przejść tylko przez występ nowego kapitału od Karima Benzemy. Tym bardziej po meczu otwarcia Manchesteru City. Ale Francuz nie zawiódł swoich partnerów. nie zrobił. Kiedy wydawało się, że wszystko się skończyło, kiedy mieszkańcy Madrytu już w niego nie wierzyli, a on sam był bardziej konserwatywny niż kiedykolwiek, Habs wyszli z lasu na początku dogrywki, aby dać Rodrygo wyrównanie (89). Przepustka zmieniła wszystko.

Ponownie uruchomiony, Real wyeliminował City po dogrywce, oczywiście dzięki bramce ich kapitana. Francuz zdobył karę, pokonując Robina Diasa jednym dotknięciem, karę, którą poprzysiągł oddać z doskonałym odbiciem (94). Gol wysłał Real Madryt do finału Ligi Mistrzów, cztery lata po zwycięstwie w Kijowie. Nowy cel na tym ostatnim etapie, ponieważ Benzema nigdy nie przestaje uprawiać rolnictwa.

Guardiola, jedenaście lat porażki i wieczór rezygnacji

Liga Mistrzów

Hołd dla legendy: Tifo jest prawdziwym zwolennikiem Benzemy

7 godzin temu

3. najlepszy strzelec w historii C1

Hat-trick w drugim meczu z Paryżem (3-1), kolejny w Chelsea (1-3) w pierwszym meczu ćwierćfinału, gol w drugim meczu (2-3) i dublet w pierwszej połowie pierwszy mecz w. Manchester (4-3) przed tą karą… oto teraz z 10 bramkami w ostatnim etapie w edycji 2022, co jest rekordem.

Karim Benzema świętuje swój gol przeciwko City w rewanżu półfinału Ligi Mistrzów 2021-2022

kredyt: Getty Images

Dołącza do Cristiano Ronaldo na szczycie, tworząc taką samą sumę w latach 2016-2017, prowadząc Real Madryt do ostatecznego zwycięstwa. Nie wiadomo, czy Benzema spotka taki los, ale jest pewien, że rozegra jeden mecz finałowy, aby zostać najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów w ostatnim etapie, a dokładnie w finale.

Tymczasem „El Nuvi” kontynuuje tworzenie historii, zostając trzecim najlepszym strzelcem w historii rozgrywek z 86 golami, remisując z Robertem Lewandowskim. Nadal daleko mu do Cristiano Ronaldo (140) i Lionela Messiego (125). Ta kara będzie również jego 48. golem w sezonie we wszystkich rozgrywkach, co jest rekordem dla francuskiego gracza od czasów Philippe’a Gondeta w latach 1965-66. Historia ci powie!

liga

Benzema, wyjątkowy sezon iw złocie?

05.01.2022 o 09:31

liga

Mistrz Realu Madryt, jeśli…

28.04.2022 o 22:39

READ  Po Strasburgu – Paris Saint-Germain: Paryż, te same dolegliwości, wieczne symptomy