Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lewandowski w Barcelonie, jest gorąco: Polak gotowy do wielkich poświęceń…

Ponieważ Kylian Mbappe potencjalnie angażuje się w Real Madryt, a odejście Haalanda do Manchesteru City jest już uważane za oficjalne, Robert Lewandowski jest kolejną atrakcją pod względem przyszłych transferów. Wiemy: polski napastnik, który do czerwca 2023 roku ma jeszcze kontrakt z Bayernem Monachium, chciałby tego lata związać z Barceloną.

Ale czy kataloński klub, ograniczony finansowo fair play, będzie w stanie wypłacić zawodnikowi pensję? Według Mundo Deportivo sam gracz jest gotowy do poświęceń. Kto dostanie w Bayernie łącznie 22 miliony euro rocznie, ten będzie skłonny obniżyć pensję o… 6 milionów. Jednak według hiszpańskich mediów, że na pierwszej stronie Lewandowskiego widniał adres „Tak dla Barcelony”Polak rozmawiał już z trenerem Xavim i podobno trzyletni kontrakt jest na stole.

Ten aspekt jest jasno ustalony i jest jeszcze jeden kluczowy aspekt: ​​jak daleko Bayern Monachium będzie gotowy rozstać się ze swoim zawodnikiem? Bo według Mundo Deportivo Barcelona wyznaczyła sobie limit 35 milionów. Ale według hiszpańskich mediów, kataloński klub może włączyć Memphis Depay do umowy, aby zmusić monachijskich urzędników do poddania się. Odpowiedni ? Podążać…

Crossover z Dembele?

Lewandowski nie jest jedynym, który zgłosił swój wyjazd do Bayernu Monachium. Zwłaszcza Serge Gnabry mógłby sprawdzić, czy trawa nie jest bardziej zielona nigdzie indziej, a bawarski liderzy spodziewają się pracowitego lata na rynku transferowym. Ponieważ będą musieli zrekompensować zmarłym, ale także zapewnić uzupełnienie siły roboczej. Wszystko podczas pisania ograniczonej okładki po przejściu pandemii (co według niektórych szacunków kosztowałoby ich 150 mln euro).

W ten sposób nazwisko Francuza, Ousmane Dembele, zaczęło rozbrzmiewać na korytarzach Monachium. Pod koniec dekady skrzydłowy Barcelony zachwycał Bayern przez kilka lat, ponieważ podążał za nim, gdy jeszcze grał w Rennes. Według naszych kolegów z drużyny, po kilku miesiącach odrzucania wielu fizycznych problemów, 25-latek mógł zostać objęty jedynie czteroletnim kontraktem opartym na rocznej pensji w wysokości 18 milionów euro. Paris Saint-Germain również będzie monitorować ten plik.

READ  Rafael Nadal pokonuje Daniila Miedwiediewa 6-3, 6-3 w półfinale Acapulco ATP 500 i zmierzy się z Cameronem Norrie w finale