Szef polskiej misji gospodarczej odwiedzający Maroko Robert Jędrzeczyk powiedział, że potencjał południowych prowincji pozwala na otwarcie polskich inwestycji na cały rynek afrykański. W oświadczeniu dla prasy po piątkowym spotkaniu w Rabacie członkowie polskiej delegacji z Nasserem Bouritą, ministrem spraw zagranicznych, współpracy afrykańskiej i Marokańczykami mieszkającymi za granicą, wskazali, że ich wizyta w południowych prowincjach „potwierdza strategię Maroka. Stymulować rozwój tych regionów” i zwieńczeniem” kilkumiesięcznej współpracy z ambasadorem Królestwa w Warszawie, panem Abdul Rahim Atmon.
„Celem misji było wyłonienie wiodących, innowacyjnych polskich firm zainteresowanych południowymi województwami” – dodał, podkreślając, że oprócz wizyt „znów mogliśmy zauważyć więcej, niż się spodziewaliśmy”. „To był dla nas bardzo mocny moment i wszystko, co widzieliśmy, naprawdę przekroczyło nasze oczekiwania w tych obszarach” – powiedział. Ich spotkanie z panem Bouritą było według pana Jędrzejczyka „okazją do przedstawienia przypadków naszej misji”.
Przy wyborze prowincji południowych Jędrzejczyk zaznaczył, że polskie firmy trafiały tam „dzięki wizji Jego Królewskiej Mości Króla Mohammeda VI, umocnieniu tych regionów oraz zdolności i strategii Maroka, które dają możliwości mało znane w Polsce”. . „Teraz wiemy, że południowe województwa są centrum biznesu i inwestycji” – powiedział, przypominając, że firmy podpisały już w styczniu ogłoszenia inwestycyjne i „jesteśmy przekonani, że współpraca z naszymi lokalnymi kolegami, zwłaszcza regionalnymi ośrodkami inwestycyjnymi, które są bardzo dynamiczny, umożliwi przyjęcie inwestycji bezpośrednich w prowincjach południowych. Ze swojej strony dyrektor ds. eksportu w polskiej firmie „Schimed Polska” i członkini tej misji gospodarczej, pani Lydia Melnica, z zadowoleniem przyjęła zacieśnienie stosunków między Marokiem a Polską, zauważając, że niedawne wizyty członków delegacji w miasta Laayoune i Dakhla pozwoliły im zauważyć obecność wielu możliwości gospodarczych i inwestycji. Podkreśliła, że prowincje południowe są strategicznym położeniem i bramą Afryki do rynku europejskiego, wyrażając w tym względzie „zaufanie i uznanie członków wielkiej polskiej delegacji dla szacunku Jego Królewskiej Mości”.
Duża delegacja polskich biznesmenów rozpoczęła w poniedziałek misję gospodarczą do El-Ayoun, aby zbadać możliwości inwestycyjne w południowych prowincjach królestwa. Zorganizowana przez Ambasadę Maroka w Warszawie, we współpracy z Regionalnymi Centrami Inwestycyjnymi (CRI) stanów południowych, misja gospodarcza do Laayoune i Dakhli, dwóch miast Sahary Marokańskiej, które przeżywają znaczny wzrost gospodarczy i oferują wyjątkowe aktywa dla inwestycji zagranicznych , ma na celu zbadanie możliwości biznesowych w regionie.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce