Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Kylian Mbappe zawsze obiecywał, że nigdy nie opuści klubu”

Podczas gdy Real Madryt wysłał ofertę 160 milionów euro na zabezpieczenie usług Kyliana Mbappé w tym okienku transferowym, dyrektor sportowy PSG, Leonardo, kontratakuje.

Jak odpowiadasz na ofertę Realu Madryt?

Nie mieliśmy zbyt wielu publicznych komunikatów na ten temat, ale naszym stanowiskiem zawsze było zatrzymanie Kyliana, rozszerzenie go i to zawsze było naszym celem i zawsze jest. Zrobiliśmy dwa ważne występy dla Kyliana: jeden na szczycie składu kilka miesięcy temu i jeden nad tymi graczami ostatnio. Chcemy mu udowodnić, że jest ważnym graczem, w sercu projektu, ale nie ponad nim. W porównaniu z Realem wydaje się, że strategią jest odmowa z naszej strony, pokazanie, że próbowali wszystkiego i czekanie przez rok, aby dostać to za darmo. Real Madryt zachowuje się w ten sposób od dwóch lat, jest to nieprawidłowe i nielegalne, nawet dlatego, że skontaktował się z graczem. To dla nas nie do przyjęcia, bo to nieprawda. To prawdziwy dowód strategii: oferta dociera 1 rok po zakończeniu jego umowy i 7 dni po zakończeniu okresu przejściowego. Chcą odmówić pokazania Kylianowi, że próbowali wszystkiego i zaczynają negocjować na przyszły rok.

Czy odrzuciłeś tę ofertę?

Tak, powiedzieliśmy w sposób niewerbalny. Ale nikogo nie powstrzymujemy. Jeśli ktoś będzie chciał wyjechać, a nasze warunki zostaną spełnione, zobaczymy. Ale tego lata spełniliśmy marzenie z naszymi graczami i nie pozwolimy nikomu go zrujnować. Przedstawienie jest dalekie od tego, co dziś reprezentuje Killian. Część tych pieniędzy jesteśmy również winni Monako i uważamy, że propozycja jest niewystarczająca.

Czy to oferta 160 milionów?

Nie mogę potwierdzić liczb, ale to wszystko. To mniej niż to, za co zapłaciliśmy. Ale to jest sposób, w jaki niespecjalnie lubimy występ Realu Madryt.

Czy Mbappe chce odejść?

READ  Lewandowski pokonuje Hallera i przejmuje prowadzenie w schematach punktacji

Wydaje mi się, że Kylian Mbappe chce odejść. Jeśli Real Madryt złoży ofertę, wydaje mi się to jasne… Daję stanowisko, myślę, że jest to jasne dla wszystkich. Nie możemy zmienić naszych planów w ostatnim tygodniu okienka transferowego. Jeśli chce odejść, nie zatrzymamy go, ale to na naszych warunkach.

Rozmawiałeś z Kylianem Mbappe?

Z Kylianem dużo rozmawialiśmy, a on zawsze mówił nam to samo. Kylian zawsze obiecywał, że nigdy nie opuści klubu za darmo. Tak nam zawsze mówił.

Czy drzwi do jego odejścia są otwarte?

Nigdy nie otwieraliśmy drzwi do kasy. Początek. Ludzie mówią, że chcę sprzedawać, a nie Nasser, ale ja lub Nasser myślimy tak samo. Nadajemy na tych samych falach. Bronimy klubu. Naszym celem jest jej rozszerzenie i zachowanie. Ale jeśli gracz chce odejść, to na naszych warunkach, nie tylko dla Kyliana, ale dla wszystkich graczy.

Czekasz na nową ofertę?

Nie planujemy ponownie rozmawiać z Realem Madryt. Termin upływa 31 sierpnia o północy. Tak wygląda okienko transferowe, dla nas mamy jasność: zatrzymujemy je i przedłużamy. Ale nie pozwolimy mu odejść za mniej, niż zapłaciliśmy, gdy byliśmy jeszcze winni pieniądze Monako.

Czy masz plan B?

W tej chwili nie konfiguruję niczego na rynku. Ma roczny kontrakt i chcemy go przedłużyć. Nigdy nie myśleliśmy o Planie B. Stworzyliśmy bardzo pozytywną atmosferę. Nie pozwolimy nikomu tego zmienić.