Polska firma, która 60% swojej sprzedaży generuje na terenie Polski (228 mln euro w 2022 r.) i zatrudnia ponad 1000 osób, już wkrótce stanie się częścią grupy LDC, której historyczna siedziba mieści się w Sable-sur-Sarthe. Francuski numer jeden w hodowli drobiu. Zakup polskiej spółki wpisuje się w logikę grupy, która chce ekspansji międzynarodowej.
Było to ostrożne posunięcie francuskiej grupy Polska, która nadal jest największym w Europie producentem kurczaków i indyków. LDC będzie mogło objąć w swoje ręce 16 fabryk w Polsce, co znacząco zwiększy jej przychody w 2024 roku, wypychając je do ponad 6 miliardów euro, a także działalność międzynarodową grupy do ponad 1 miliarda euro.
Polska firma posiada dziś obszar operacyjny wynoszący 166 000 m² gospodarstw rozsianych po całym terytorium, wylęgarnię, a także wytwórnię pasz i wreszcie przebudowę zlokalizowaną na północy kraju.
To nie pierwszy przypadek LTC
Zakup Indykpolu na polskim rynku od 2000 roku nie jest pierwszym dla francuskiej grupy, która jest już właścicielem polskiej grupy Trost, byłego lidera drobiu (firma założona w 1957 roku). Do 2023 roku Grupa LDC będzie rosnącym MŚP, zatrudniającym 23 400 pracowników, 102 zakładami produkcyjnymi i obrotami przekraczającymi 5,8 miliarda euro.
Grupa LDC zamierza zakończyć tę operację do początku 2024 roku, pod warunkiem, jak zawsze, uzyskania zgody Komisji ds. Konkurencji, niezależnego arbitra konkurencji we Francji.
Angelina Hubner
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu