Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kradzież tożsamości: „Zemdlałem, gdy powiedziano mi, że jestem zarejestrowany w Banku Francji”

Kradzież tożsamości: „Zemdlałem, gdy powiedziano mi, że jestem zarejestrowany w Banku Francji”

Podstawowy
Mieszkaniecowi Tuluzy odmówiono kredytu hipotecznego, ponieważ był zarejestrowany w Banku Francji. Bez jego wiedzy rok temu oszust ukradł jego tożsamość ze strony internetowej sprzedaży. Aby to zrobić, oszust nie potrzebował nawet swoich danych bankowych. Historia oszustwa, które może przytrafić się każdemu.

Wystarczyło mrugnięcie okiem, aby marzenie tego człowieka z Tuluzy legło w gruzach. Kilka lat temu ten dziennikarz oszczędzał pieniądze, aby kupić wymarzone mieszkanie w urokliwej kamienicy w dzielnicy La Vache.

Przeczytaj także:
Informacje o depeche. Kradzież tożsamości, wątpliwe rachunki: podejrzane praktyki biznesowe giganta przedniej szyby

„Chciałem pobudzić konkurencję pomiędzy instytucjami bankowymi w celu uzyskania jak najlepszych warunków kredytu 2 lipca udałem się do śródmiejskiej agencji w celu przeprowadzenia symulacji kredytu. Po pewnym czasie doradca wprowadził do programu dane sekund, mówi mi, że coś jest nie tak.”, jakby coś poszło nie tak, ponownie uruchamia komputer i mówi mi, że symulacja jest niemożliwa, ponieważ jestem zarejestrowany w Banku Francji, a nie na ucho. Zemdlałem, stojąc.

Przeczytaj także:
Ofiara oszustwa bankowego: „Byłem na warunkowym zwolnieniu i przekazałem swoje kody dostępu”

Sytuacja ta staje się jeszcze bardziej dramatyczna w przypadku 35-letniego mężczyzny, który w znaczący sposób przyczynił się do uzyskania bardzo atrakcyjnego oprocentowania kredytu i miesięcznych rat.

Oszustwo zorganizowane za pośrednictwem
Witryna sprzedaży telefonów komórkowych

To początek wyścigu z czasem. Podpisał już umowę sprzedaży. Jeśli raport do Banku Francji nie zostanie złożony do 29 sierpnia, będzie mógł pożegnać się z przyznanym kredytem. Po dochodzeniu odkryto, że jego dane osobowe zostały wykorzystane w sierpniu 2023 r. do dokonywania zakupów w Certideal, witrynie specjalizującej się w sprzedaży odnowionych telefonów komórkowych.

Oto jak udało mu się zrekonstruować wydarzenia. „Kwota wyniosła nieco ponad 954,90 € i była płatna w trzech płatnościach za pośrednictwem Cetelem. Transakcja została przeprowadzona na moją tożsamość, ale przy użyciu danych bankowych strony trzeciej, dlatego na wyciągach z konta nie widziałem żadnych śladów tego zakupu. Tak jest jasne, że oszust odzyskał telefon i nie spłacił salda.” Oczywiście, jestem bardzo zły na mój bank za to, że nie poinformował mnie o moich plikach. Zastanawiam się również nad bezpieczeństwem transakcji Cetelem, w jaki sposób można oszukać firmę kredytową. łatwo?

READ  Tylko co piąty podaje poprawną odpowiedź.

Wystarczy wypełniony stan cywilny

W rzeczywistości oszust wykorzystał lukę w ramach prawnych dotyczących transakcji internetowych. Aby zatwierdzić płatność w kilku ratach online, firma kredytowa nie ma obowiązku weryfikowania tożsamości kupującego. Aby dokonać przestępstwa, oszust musi jedynie uzyskać pełny stan cywilny danej osoby (nazwisko, imiona, data i miejsce urodzenia).

Przekonany o dobrej wierze ofiary Citylem powiadomi Bank Francji, aby złożył raport. Administracja zablokuje każdą próbę kradzieży tożsamości osoby przy użyciu niestandardowego pliku. „Ochrona swoich danych osobowych jest naprawdę ważna. W przypadku podejrzeń należy natychmiast złożyć skargę. W przypadku uzyskania pożyczki w drodze oszustwa zaleca się natychmiastowe poinformowanie instytucji finansowej i przesłanie niezbędnych dokumentów potwierdzających.” Alerty zarządzania instytucjami kredytowymi.