Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Konsorcjum Eiffage wygrało dwa duże kontrakty w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Wielkiej Brytanii

Smulders, belgijska spółka zależna Eiffage Métal, jako konsorcjum zdobyła dwa nowe kontrakty na produkcję fundamentów elektrycznych i podstacji dla morskich farm wiatrowych u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

Smulders (belgijska spółka zależna Eiffage Métal) jako konsorcjum zdobyła dwa nowe kontrakty na produkcję fundamentów elektrycznych i podstacji dla morskich farm wiatrowych u wybrzeży Wielkiej Brytanii.


Umowa na fazę III morskiej farmy wiatrowej dla Dogger Bank, Dogger Bank C

Smulders wygrał z holenderską firmą Sif i Kontrakt na produkcję i dostawę dla 87 instytucji, każdy składający się z monobloku i elementu przejściowego, for Trzecia i ostatnia faza (C) projektu Dogger Bank. W listopadzie 2020 ta sama grupa zdobyła już 190 kontraktów bazowych na pierwsze dwie fazy (a i b) tego projektu.

W ramach tych dwóch umów Smulders jest Odpowiedzialny za wtórne formowanie stali części przekładni oraz montaż, pakowanie i testowanie w pełni wyposażonych części przejściowychs. Produkcja elementów Dogger Bank A już się rozpoczęła w belgijskich i polskich fabrykach Smulders, a montaż, który odbędzie się w belgijskim Hoboken, potrwa około dziesięciu miesięcy.

Le site Smulders d’Hoboken – © 2018 – Stephen Meyer

Przedmioty Dogger Bank A będą produkowane w belgijskiej fabryce Hoboken

Farma wiatrowa Dogger Bank, która łączy SSE Renewables, Equinor i Eni, znajduje się na Morzu Północnym u angielskiego wybrzeża Yorkshire. O mocy 3,6 gigawatów będzie to największa morska farma wiatrowa na świecie po ukończeniu w 2026 roku Będzie zasilał ponad 6 milionów domów w Wielkiej Brytanii. to jest pPierwszy zagraniczny projekt w Wielkiej Brytanii, w którym zastosowano system przesyłowy wysokiego napięcia prądu stałego (CCHT).

Kontrakt na morską farmę wiatrową Murray West

też się tli Kontrakt podpisany z Siemens Energy na produkcję dwóch podstacji elektrycznych dla farmy wiatrowej Murray West który będzie wykorzystywał technologię Offshore Transformer Module (OTM®) firmy Siemens Energy. Podstacje będą centralizować i przekształcać energię produkowaną przez 85 turbin wiatrowych.

Smulders zagwarantująInżynieria i budowa stalowej górnej strony każdej podstacji. ten Prace będą prowadzone od kwietnia 2022 roku w jej belgijskich zakładach, następnie montaż będzie wykonywany w zakładzie w Newcastle W Anglii do tej pory zajmował się produkcją fundamentów płaszczowych, w tym 55-częściowy kontrakt wygrany w 2019 roku dla Moray East.

Opracowany przez Ocean Winds i Ignitis Group (udziałowca mniejszościowego), Moray West znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji. Po uruchomieniu w 2024 roku park będzie miał moc 860 MW Zasili nawet 640 000 domów w Wielkiej Brytanii.

READ  Twarz aux signaux alarmistes - À Kijów, la peur d'une inwazja russe gagne la populacja