Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kongres USA doszedł do porozumienia w sprawie podniesienia limitu zadłużenia i uniknięcia niewypłacalności

Zagrożenie minęło. W Kongresie osiągnięto porozumienie w celu uniknięcia potencjalnie katastrofalnej niewypłacalności USA, ogłosił w czwartek 7 października demokratyczny przywódca Senatu Chuck Schumer. Oczekuje się, że limit zadłużenia kraju wzrośnie o 480 miliardów dolarów, co pozwoli na spłatę płatności do początku grudnia.

Senat zatwierdził tekst w czwartek w południe 50 głosami do 48. Izba Reprezentantów, która ma demokratyczną większość, ma głosować prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Reformy Joe Bidena wystawiają na próbę demokratyczną spójność

Jeśli umowa tymczasowa uspokoiła Wall Street, co ostatecznie zrobiła, to ani nie uspokoi atmosfery na Kapitolu, ani w pełni nie usatysfakcjonuje Białego Domu.

„Republikanie grali w niebezpieczną i ryzykowną grę”, lider senackich demokratów Chuck Schumer był zszokowany, potępiając kategoryczną odmowę opozycji do wyrażenia zgody na bardziej trwałe rozwiązanie. „To, czego teraz potrzebujemy, to długoterminowe rozwiązanie, abyśmy nie przechodzili przez ten ryzykowny dramat regularnie i miejmy nadzieję, że Republikanie do nas dołączą”., zakończył.

Jego gniewny ton rozwścieczył niektórych z 11 Republikanów, którzy właśnie głosowali z Demokratami w kluczowym kroku proceduralnym, aby dojść do ostatecznego głosowania.

Umowa należy do przywódcy Republikanów

Wśród nich był przywódca republikanów Mitch McConnell, który zaproponował umowę, aby jej uniknąć „Wybuchł kryzys” przez Demokratów, powiedział. Z tą propozycją ten weteran Kongresu zaoferował tymczasowe wyjście dla dwóch obozów, które zostały zakodowane w diametralnie przeciwnych pozycjach.

Ale postęp ten rozgniewał także wielu Republikanów, takich jak Donald Trump, dla którego Mitch McConnell był… schowany Przed Obozem Biden. „Republikańscy senatorowie: nie głosuj na tę straszną konwencję”, były prezydent zwolnił się przed głosowaniem proceduralnym.

Chociaż Biały Dom powiedział demokratyczny prezydent “patrząc” Podpisując tę ​​umowę, wyraziła również nieufność wobec rozwiązania tymczasowego. 3 grudnia „To krótki czas” I „Długoterminowa niepewność pozostaje”Sekretarz skarbu Janet Yellen wyjaśniła w CNN.

READ  Trzecia dawka szczepionki Covid ostatecznie nie wpłynęła na pacjentów z rakiem

Republikanie odmawiają zgody na jakiekolwiek długoterminowe środki mające na celu podniesienie limitu zadłużenia, ponieważ twierdzą, że byłoby to jak dawanie Czek in blanco dla Joe Biden na sfinansowanie szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Wyimaginowane lub realne ryzyko, USA podzielone przez inflację

Plany te nie zostały zatwierdzone przez Kongres. Podniesienie limitu zadłużenia służy do spłaty już pożyczonych kwot, w tym bilionów dolarów wydanych za byłego prezydenta Trumpa.

Oferując tymczasowe ultimatum, aby zapobiec kryzysowi zadłużenia, Mitch McConnell wezwał Demokratów do samodzielnego znalezienia trwałego rozwiązania do grudnia poprzez złożoną ścieżkę legislacyjną. Ale obóz prezydenta Joe Bidena jak dotąd odmawiał zastosowania tego manewru ‘Zbyt ryzykowne’ za dług.

Finansowa bitwa dopiero nadejdzie

Ponieważ wraz z limitem zadłużenia Kongres będzie musiał również zatwierdzić do początku grudnia nowy budżet, jeśli chce uniknąć paraliżu służb federalnych, zawieszenia pracy.

Demokraci mają jednak nadzieję, że skorzystają z tej ulgi na froncie fiskalnym i skupią się w nadchodzących tygodniach na trudnych negocjacjach w ich partii w celu przyjęcia dwóch głównych planów inwestycyjnych, których chce Joe Biden, w zakresie infrastruktury i reform społecznych.

Departament Skarbu USA wyznaczył 18 października jako datę, w której największa gospodarka świata może znaleźć się w stanie upadłości, jeśli Kongres nie zwiększy zdolności zadłużenia kraju.

Od kilku dni wyraźnie rośnie presja na Republikanów, zwłaszcza ze strony Joe Bidena. Prezydent USA, osłabiony chaotycznym wycofywaniem się z Afganistanu, a także walczący o przeprowadzenie poważnych reform gospodarczych i społecznych, również nie chciał katastrofy finansowej.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Strzał ostrzegawczy na Wall Street: Rynki obawiają się stagflacji i blokady politycznej w Waszyngtonie

Stany Zjednoczone, podobnie jak wszystkie główne gospodarki, lub prawie na kredyt przez dziesięciolecia pod względem wydatków publicznych, podniosły ten słynny „pułap” niezliczoną ilość razy.

READ  NA ŻYWO - Restauracje, kina, siłownie... D-Day na drugą fazę dedefinicji

Ale podczas prezydentury Obamy Republikanie zaczęli używać tego rutynowego manewru legislacyjnego jako narzędzia nacisku politycznego.

Świat z AFP