Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komisja Europejska postanowiła zaatakować Polskę w portfelu

Od czasu dojścia do władzy Polskiego Nacjonalistycznego Konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w 2015 r. Komisja Europejska powoli, ale konsekwentnie rozwija swoje wojska w konflikcie między nią a Polską w kwestiach związanych z praworządnością. Jak dotąd wydawał się bezradny. Proces „art. 7”, który mógł doprowadzić nawet do zawieszenia prawa głosu w Radzie Państw Członkowskich, został faktycznie wszczęty przeciwko Warszawie, ale nie mógł się powieść, ponieważ wymagał jednomyślnej decyzji, a zainteresowany kraj został wykluczony z głosować. Polska odmawia również poddania się części orzeczeń Trybunału Unii Europejskiej (UE). Dlatego Bruksela postanowiła zaatakować kraj na giełdzie.

W czwartek 20 stycznia sołtys poinformował, że zażądał od rządu Mateusza Morawieckiego grzywny w wysokości 69,69 mln za niezakończenie działalności izby dyscyplinarnej SN. Trybunał Sprawiedliwości UE w dniu 14 lipca 2021 r. Unia Europejska Niezgodny z Konstytucją i podważający prymat prawa europejskiego.

Czytaj więcej Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Bezprecedensowe kwestionowanie praworządności w Polsce przez prawo europejskie wstrząsnęło Unią

W tym kontekście pod koniec października 2021 r. sąd luksemburski nałożył na Polskę karę w wysokości miliona euro dziennie, biorąc pod uwagę, że nie była ona brana pod uwagę od 3 listopada 2021 r. Nakazy zakazu.

Czterdzieści pięć dni zacznie się opłacać

W Warszawie lider większości Jarosław Kaczyński zapowiedział zniesienie izby dyscyplinarnej SN w lipcu 2021 r., argumentując, że tak się nie stało. „Niesprawdzone”. Jednak większość prawników uważa, że ​​należy to zrobić w ramach szerszej reformy sądownictwa, która złagodzi napięcia wokół praworządności między Brukselą a Warszawą. W tym momencie nie widziała światła.

Czytaj więcej Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Polscy sędziowie obawiają się nowego planu reformy sądownictwa

W związku z tym w środę 19 stycznia Komisja wysłała pierwszy nakaz zapłaty. „Wzywa Polskę do zapłaty kar za okres od 3 listopada 2021 do 10 stycznia 2022”. Warszawa ma teraz 45 dni na rozpoczęcie płatności, w przeciwnym razie otrzyma nowe wezwanie z odsetkami za zwłokę. Jeśli nic się nie zmieni, kwotę można odliczyć z Europejskiego Funduszu.

READ  Były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Dusk stoi na czele głównej opozycji

Powinieneś przeczytać 50,95% tego artykułu. Poniższe są tylko dla subskrybentów.