Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów potępia „ośmieszanie” Władimira Putina w Mariupolu

Kijów potępia „ośmieszanie” Władimira Putina w Mariupolu

Zdjęcie na okładce: Na tym zdjęciu z wideo opublikowanego przez Russian TV Pool, w niedzielę, 19 marca 2023 r., prezydent Rosji Władimir Putin słucha mieszkańców ich nowego mieszkania podczas wizyty w Mariupolu w okupowanym przez Rosję obwodzie donieckim na Ukrainie. Władze Palestyńskie

  • Podważając międzynarodowy nakaz aresztowania wydany w piątek 17 marca przez Międzynarodowy Trybunał Karny, Władimir Putin poleciał do Mariupola.I Rosyjskie media, w tym TASS, poinformowały w niedzielę. Miał przylecieć helikopterem z Krymu, gdzie złożył niespodziewaną wizytę z okazji dziewiątej rocznicy zajęcia przez Rosję tych ziem ukraińskich. Siły rosyjskie okupują port Mariupol, położony nad Morzem Azowskim w południowo-wschodniej Ukrainie, od maja 2022 roku.
  • Recep Tayyip Erdogan i ONZ ogłosili w sobotę przedłużenie umowy zbożowej z Ukrainą. Według Kijowa jest to przedłużenie o sto dwadzieścia dni, ale Moskwa twierdzi, że zgodziła się tylko na sześćdziesiąt dni.
  • Dwóch cywilów zginęło, a dziesięciu innych zostało rannych w wyniku rosyjskiego bombardowania „amunicją kasetową”.I — powiedział gubernator obwodu donieckiego Pawło Kirilenko w sobotnie popołudnie w Kramatorsku na wschodniej Ukrainie. „Ponad sto krajów zakazuje używania amunicji kasetowej, ale Rosja nadal używa tej broni, która uwalnia wiele małych bomb i rani cywilów bez wyjątku”.Pan Kyrylenko zadenuncjowany.
  • Francuska minister spraw zagranicznych Catherine Colonna powtórzyła nacisk w niedzielę w wywiadzie dla L.L.C Niedzielna gazetaI To” Nic[vait] Bez tabu » O możliwości dostawy samolotów bojowych na Ukrainę. Szef francuskiej dyplomacji udzielił wywiadu dzień po tym, jak Słowacja poinformowała o dostawie 13 myśliwców MiG-29 ze Słowacji i czterech kolejnych z Polski.
  • Wydanie przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) nakazu aresztowania Władimira Putina za zbrodnie wojenne na Ukrainie jest decyzją „bardzo ważne”Według szacunków francuskiego ministra spraw zagranicznych. „Teraz nie ma ogniwa w łańcuchu, które mogłoby myśleć, że uniknie sprawiedliwości i to powinno skłonić wielu do myśleniaOna kontynuuje. Dlatego jest to decyzja, która może zmienić bieg wydarzeń. »
  • Demonstracje w Moskwie przed ambasadami krajów „Nieprzyjazny”. W sobotę prokremlowscy aktywiści protestowali przed ambasadami 20 krajów, które Rosja uważa za takie „Nieprzyjazny”Z okazji dziewiątej rocznicy aneksji Krymu.
  • Według brytyjskiego Ministerstwa Obrony Kreml chce rozszerzyć pobór do wojska. według Codzienna aktualizacja brytyjskiego Ministerstwa ObronyRosja prawdopodobnie rozszerzy pobór, aby zwiększyć swoją siłę militarną. Tekst ustawy ma na celu zmianę wieku poboru, który obecnie jest możliwy między 18 a 27 rokiem życia, tak aby obowiązywał on między 21 a 30 rokiem życia.
  • 16 rosyjskich dronów zaatakowało w nocy z piątku na sobotę wschodnią UkrainęWczesnym rankiem załoga Sił Powietrznych Ukrainy poinformowała w Telegramie, dodając, że jedenaście takich samolotów zostało zestrzelonych W regionach centralnych, zachodnich i wschodnich.
  • Rosyjskie pociski uderzyły w dzielnicę mieszkaniową w Zaporożu, nie powodując ofiarI Według Anatolija Korteeva, członka rady miejskiej.
READ  Ukraiński szef sztabu opisuje sytuację na 1000-kilometrowym froncie jako „złożoną, ale możliwą do opanowania”

Znajdź nasz wczorajszy live klikając w ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty o wojnie na Ukrainie

realistyczny. Turcja i ONZ ogłaszają przedłużenie umowy zbożowej z Ukrainą

chroniczny. W Winnicy, narodziny w czasie wojny

realistyczny. Ukraina chwali „historyczną” decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego, a Rosja określa ją jako zaniedbanie

deszyfrowanie. Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina?

realistyczny. Komisja śledcza ONZ twierdzi, że porwania ukraińskich dzieci przez Rosję to „zbrodnia wojenna”

realistyczny. Władimir Putin podlega nakazowi aresztowania Międzynarodowego Trybunału Karnego

realistyczny. Światowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania