Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów oskarża armię rosyjską o próbę „zniszczenia” żołnierzy zaszytych w fabryce Azowstal.

Kijów oskarża armię rosyjską o próbę „zniszczenia” żołnierzy zaszytych w fabryce Azowstal.

Armia ukraińska zapowiedziała kontynuację walk w hucie Azowstal w Mariupolu (południowy wschód Ukrainy).
„Rosyjscy okupanci zajęci są blokowaniem i próbą zniszczenia ukraińskich jednostek na Terytorium Azowskim”Ukraińskie wojsko powiedziało w oświadczeniu dziś rano. Według niej wojska w Moskwie mają: „Atak został wznowiony przy wsparciu samolotów w celu przejęcia kontroli nad fabryką”..

Moskwa ogłosiła wczoraj w nocy, że jej siły wstrzymają ogień przez trzy kolejne dni, począwszy od dzisiejszego ranka, aby umożliwić ewakuację około dwustu cywilów, którzy wciąż przebywają w Azovstal.

Z kolei podpułkownik Denis Prokopenko, który dowodzi zakrzepłymi żołnierzami pułku azowskiego w hucie, ogłosił to w Film został wydany wczoraj wieczoremże wojskom rosyjskim udało się wkroczyć do huty, gdzie „Gwałtowna i krwawa walka” były w toku. „Przez dwa dni nieprzyjacielowi udało się wejść na teren fabryki, Czy powiedział. Jestem dumny z mojego żołnierza, który czyni nadludzkie wysiłki, aby odeprzeć atak wroga. Jestem wdzięczny całemu światu za ogromne wsparcie udzielone garnizonowi Mariupol. Nasi żołnierze na to zasługują”.dodaje.

Azovstal, ogromny kompleks stalowy przeplatany podziemnymi sieciami, to ostatnia strefa oporu ukraińskich bojowników przeciwko armii rosyjskiej, która od początku marca oblega ten strategiczny port. Poddanie się jej obrońców lub zdobycie przez rosyjskie siły zbrojne byłoby ważnym zwycięstwem Moskwy.

READ  „Mroczny projekt polityczny Putina zagraża każdemu Francuzowi” – ​​mówi generał Vincent Desports.