Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kapsuła Dragon z francuskim astronautą opuściła Międzynarodową Stację Kosmiczną

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #PESQUET

20 godz. 12 : Kapsuła Dragon SpaceX, w której znajduje się Thomas Pesquet, powoli oddala się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po zrobieniu kilku zdjęć Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, statek kosmiczny opadnie spektakularnie, spowolniony przez ponowne wejście w atmosferę, a następnie przez masywne spadochrony, zanim wyląduje na Florydzie, a priori o 4:33 nad ranem (czasu paryskiego).

20h07 : Kapsuła Dragon, w której znajduje się Thomas Pesquet, opuszcza Międzynarodową Stację Kosmiczną.

20h17 : Oto, co jest w wiadomościach o 20:00:

H-5 minut przed zejściem z łodzi! Po sześciu miesiącach na orbicie Francuz Thomas Pesquet i trzech innych astronautów muszą opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną i rozpocząć powrót na Ziemię na pokładzie statku kosmicznego SpaceX, który wyląduje na Florydzie. Śledź wydarzenie na żywo na franceinfo.

Załoga policji został zaatakowany nożem O świcie przed posterunkiem policji w Cannes (Alpes Maritimes), rzekomo mężczyzna z Algierii „prorok”Ale Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna (BAT) nie podjęła tej sprawy.

• Agent Szpitali Ogólnej Pomocy w Paryżu (AP-HP) „Spróbuj zakończyć jego życie” dziś rano w Poświęca się ogniem w szpitalu St. Louis Gdzie się nim zaopiekowano, ogłosiła fundacja. „jego gest [a été] Natychmiast pod kontrolą pracowników ochrony” Kto powinien był? „Został przyjęty do pogotowia ratunkowego”AP-HP powiedział.

„Zło zostało wyrządzone i wiele złego zostało wyrządzonych”Przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji. Odszkodowania dla ofiar, komisje odszkodowawcze, grupy robocze… Oto środki ogłoszone przez biskupów przeciwko przestępstwom seksualnym.

19 godz. 57 : Kapsuła smoka z Thomasem Bisquetem pośrodku obrazu. Powinna wkrótce odłączyć się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdy NASA i SpaceX dadzą zielone światło. Gdy wszystkie lampki zaświecą się na zielono, kapsuła będzie mogła rozpocząć demontaż. Śledź wydanie specjalne bezpośrednio na franceinfo.

19h37 : Kapsuła Dragon, w której mieści się Thomas Bisquet, ma oddzielić się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o 20:05 czasu paryskiego. Rozpoczniesz wtedy wielogodzinny lot, który rozpocznie się nietypowym manewrem: okrążysz stację kosmiczną, aby ją sfotografować, dostarczając tym samym bezcennych informacji dla zespołów NASA o stanie ich zewnętrznego wyposażenia.

READ  OPPO Znajdź obudowę X3 Lite 5G

19h13 : „Nie możemy się doczekać, kiedy go znajdziemy, powitam go jutro wieczorem w Kolonii. Wszyscy chcemy mieć pewność, że wszystko się dobrze skończy”.

Dyrektor projektu misji Alpha w National Center for Space Studies, Remy Canton, powiedział Franceinfo, że nie może się doczekać odnalezienia francuskiego astronauty, który dziś wieczorem ma wrócić na Ziemię.

19 godz. 09 Czterech astronautów znajduje się obecnie na pokładzie kapsuły SpaceX Dragon. Wciąż zacumowany przy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, powinien opuścić stację kosmiczną około 20:05. KST. Wewnątrz znajduje się 240 kg sprzętu naukowego i doświadczalnego, W którym czterej astronauci studiowali przez sześć miesięcy, na pokładzie tego latającego laboratorium.

19 godz. 35 : Thomas Pesquet powraca na Ziemię z innymi członkami misji Crew-2, Japończykiem Akihiko Hoshide oraz Amerykanami Shane Kimbrough i Megan MacArthur. Szczegółowo W tym artykule jest sześć rzeczy, które warto wiedzieć o jego powrocie.

19h02 : H-1 Przed rozpakowaniem gdzie znajduje się Thomas Pesquet! Śledź specjalne wydanie Lucy Schumet Obejrzyj odlot Francuza z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na stronie franceinfo.

19h36 : Ale na pewno Umieść tweeta ! Nasi koledzy z Channel 27 News będą w specjalnym wydaniu o 19:00, aby śledzić odlot Thomasa Pesqueta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jeśli jesteś wcześnie rano, wiedz, że wezmą powietrze jutro o 4 rano na francuskie lądowanie, zaplanowane na 4:29 rano na Florydzie.

18 godz. 48 : Czy będzie można oglądać na żywo, o której godzinie i na jakich kanałach lub stronach internetowych odlot kapsuły, która powróci Thomasa i jego kosmonautów na naszą planetę Ziemię? Dziękuję

18h09 : Jest 18:00, oto kolejne przypomnienie w nagłówku:

„Zło zostało wyrządzone i wiele złego zostało wyrządzonych”Przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji. Odszkodowania dla ofiar, komisje odszkodowawcze, grupy robocze… Oto środki ogłoszone przez biskupów przeciwko przestępstwom seksualnym.

• Francuz Thomas Pesquet ma opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną o 20:05 później. Ma wylądować jutro o 4:29 na Florydzie. Śledź jego powrót na ziemię w naszym życiu.

READ  Co nowego w NBA 2K22? | NBA

Funkcjonariusz policji został dziś rano zaatakowany bronią nożową w pobliżu głównego posterunku policji w Cannes już nie „Bez uszczerbku na ciele”, powiedział minister spraw wewnętrznych, który odwiedził stronę. podejrzany „między życiem a śmiercią”, Nie miałem „Nie ma rejestru karnego” Gerald Darmanen dodał, że nie był znany służbom wywiadowczym.

• Zgromadzenie Narodowe głosowało w pierwszym czytaniu nad przydziałami Zgromadzenia Narodowego Plan inwestycyjny Francja 2030. przyjąć „Najdroższa modyfikacja V Republiki”, 34 miliardy euro, z czego 3,5 miliarda pochodzi z 2022 roku.

17:52 : Czekając na swój możliwy przyszły odlot na Księżyc, Oto główne kroki (po angielsku) z jej lotu przed lądowaniem na Florydzie jutro rano o 4:29 rano.

17h45 : Czy Thomas Pesquet ma nadzieję, że pewnego dnia poleci na Księżyc? Sugerują to Francuzi, którzy mają opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną dziś wieczorem o 20:05.

16.03 Znajdź dziś wieczorem na kanale franceinfo od 19:00 specjalną edycję poświęconą powrotowi Thomasa Pesqueta z Elodie Viau, z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Rémi Cantonoraz du Cnes i były francuski astronauta Jean-Loup Chretien.

14 godz. 51 : Szczegółowo o tym w tym artykule Sześć rzeczy, które warto wiedzieć o powrocie Thomasa Pesqueta na Ziemię.


(Europejska Agencja Kosmiczna/AFP)

14 godz. 48 : dzień dobry Umieść tweeta. Europejska Agencja Kosmiczna określa (po angielsku) Że Thomas Pesquet i jego koledzy z drużyny powinni opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną dziś wieczorem o 20:05 (czasu paryskiego) i wylądować jutro rano o 16:29 (zawsze czasu paryskiego).

14 godz. 48 : dzień dobry ! Jak długo potrwa ich lot, zanim wylądują?

14 godz. 47 : wyprzedzenie o 4 minuty. Europejska Agencja Kosmiczna ogłasza (po angielsku) Ten Francuz Thomas Pesquet i jego koledzy opuszczą dziś wieczorem Międzynarodową Stację Kosmiczną i wylądują na wodzie jutro rano o 4:29 rano (czasu paryskiego).

READ  Wielka autonomia modeli Mac M1 wydawała się błędem

13h37 : Co powiesz na małą lekturę podczas przerwy na lunch? Oto niektóre z naszych treści:

Kilka godzin przed powrotem Thomasa Pesqueta na Ziemię nasz dziennikarz Luis San Poznaj eksperymenty przeprowadzone przez francuskiego astronautę podczas jego pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jak zmiany klimatyczne wpływają na nasze codzienne życie? elementy odpowiedzi poprzez Fikcyjne życie dziecka Emmy narodziło się w dniu otwarcia COP21 w Paryżu, 30 listopada 2015 r..

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, badanie przeprowadzone przez Fundację Jean Jauresa wskazuje, że Trudności, z jakimi borykają się osoby niesłyszące i niedosłyszące w prowadzeniu telewizyjnych dyskusji.

10 godz. 16 Powrót Thomasa Pesqueta na Ziemię nie będzie łatwy. Francuski astronauta, który dziś wieczorem opuści Międzynarodową Stację Kosmiczną, będzie musiał obserwować a „okres rehabilitacji” Trzy tygodnie, wyjaśnił na stronie franceinfo były francuski astronauta Michel Tonini.

08 godz. 22 : poza częścią edukacyjną, szczególnie z blobsami, Eksperymenty Thomasa Pesketta dzielą się na dwie główne kategorie : eksploracja kosmosu i badania naukowe. Jeśli chodzi o zastosowania naziemne, które pewnego dnia mogą nam się przydać na Ziemi, są one rzadkie.

08 godz. 22 : Po sześciu miesiącach na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Thomas Pesquet przygotowuje się do powrotu na Ziemię. Jeśli udostępnił wiele zdjęć i filmów z Ziemi w sieciach społecznościowych, francuski astronauta ma nie tylko to. Z dala od tego. Weź udział w stu eksperymentach. Ale nad czym on pracuje? Czemu oni są? Czy kiedykolwiek to wykorzystamy? Odpowiedz na nie w tym artykule.

Francuski astronauta Thomas Pesquet karmiący niesporczaki na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, 20 września 2021 r. (THOMAS PESQUET/ESA)

(Thomas Bisquet/ESA)