Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanadyjski biznesmen Daniel Langlois zginął tragicznie na Dominice

Kanadyjski biznesmen Daniel Langlois zginął tragicznie na Dominice

Kraj jest w szoku. W piątek (1 grudnia) policja znalazła ciała Daniela Langloisa i jego wspólnika w spalonym samochodzie niedaleko miasta Galion, położonego na południu wyspy Dominika. Para zaginęła od kilku dni. Daniel Langlois był dobrze znany na całym świecie w świecie 3D.

O szokującym odkryciu poinformowała w sobotę 2 grudnia 2023 roku lokalna prasa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​ciała znalezione w zwęglonym samochodzie w Galleon to w rzeczywistości ciała Daniela Langloisa i jego wspólnika Dominique’a Marchanda. Para prowadziła na miejscu eko-ośrodek wypoczynkowy.

Okoliczności tych zgonów pozostają niejasne. Jednak według lokalnych mediów Dominica News Online policja zatrzymała trzy osoby w celu przesłuchania.

Daniel Langlois był bardzo popularny w kraju. początek listopada, Za działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju została mu przyznana Nagroda Zasłużony Zasługi.

Ale człowiek ten znany był przede wszystkim z pracy w dziedzinie obrazowania 3D w latach 80. i 90. XX wieku.

Spotkanie z nim było marzeniem. Zwłaszcza, gdy dowiedziałem się, że był na Karaibach. Planowałem wydarzenie na Martynice i chciałem, żeby był ojcem chrzestnym, był jednym z ojców założycieli technologii 3D. Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o jego śmierci i dzielę się tą wiadomością ze wszystkimi projektantami grafiki komputerowej na całym świecie. Zmienił świat dzięki oprogramowaniu 3D Softimage wykorzystanemu w filmie Jurasic Park. Jego oprogramowanie zrewolucjonizowało branżę efektów specjalnych i kina cyfrowego.

Gregory Mansuela, projektant grafiki komputerowej 3D i właściciel studia CGI

Daniel Langlois sprzedał swoje oprogramowanie firmie Microsoft. Następnie został patronem kilku instytucji.

READ  Przybycie La Pulgi do Paryża będzie drogo kosztować Cyryla Hanouna