Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kalendarz ekonomiczny: mowa Powella i Lagarde na horyzoncie!

Kalendarz ekonomiczny: mowa Powella i Lagarde na horyzoncie!

  • Europejskie indeksy wskazują na płaskie otwarcie przed środową sesją monetarną
  • Wystąpienia banku centralnego w centrum uwagi

Oczekuje się, że główne europejskie indeksy otworzą się w trakcie dzisiejszej sesji kasowej. Obecnie CFD na indeks DAX wskazuje otwarcie 0,15% powyżej 16 000 punktów. Ogólny kalendarz na ten dzień jest stosunkowo lekki i nie ma znaczących wydań. Wiele krajów w Europie będzie publikować dane o CPI i PPI, np. Włochy i Słowacja. Oczekuje się, że we Włoszech inflacja CPI w czerwcu spadnie do 6,8% z 7,6% poprzednio.

Dziś uwaga rynku skupi się na wypowiedziach banków centralnych. Zaplanowane przemówienia to prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell, prezes Europejskiego Banku Centralnego Lagarde, prezes Banku Japonii Ueda i kilku innych członków EBC.

Szczegółowy program dnia:

12:00, Włochy – Dane o CPI za czerwiec:

  • Nagłówek: oczekiwany: 6,8%, poprzedni: 7,6%

Słowa banku centralnego:

  • 10:00, EBC- z Guindosa

  • 15:30, Bank Anglii (BoE) – Bailey’aprezydent

  • 15:30, Rezerwa Federalna (Rezerwa Federalna) – Powell

  • 15:30, EBC- strażnikprezydent

  • 18:00, EBC- strażnikprezydent

Niniejszy materiał stanowi komunikat marketingowy w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych, zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE oraz dyrektywę 2011/2011/WE 61/UE (MiFID II) Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) i uchylenia dyrektywy 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektyw 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE rozporządzenia Komisji i Rady 2016/958 Delegat Komisji (UE) z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniający Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do standardów i technik regulacyjnych odnoszących się do technicznych metod obiektywnego przedstawiania rekomendacji inwestycyjnych lub innych informacji rekomendujących lub proponujących strategię inwestycyjną oraz ujawnienie szczególnych interesów lub przesłanek wskazujących na istnienie konfliktu interesów lub jakiekolwiek inne doradztwo, w tym w zakresie doradztwa inwestycyjnego, w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. (tj. Laws Magazine 2019, art. 875 wraz z poprawkami). Wszystkie dostarczone informacje, analizy i szkolenia służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako porady, rekomendacje, zachęty do inwestowania lub kupna lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie ponosi odpowiedzialności za jego użycie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ inwestor końcowy pozostaje jedynym decydentem w zakresie zajmowanej pozycji na swoim rachunku handlowym XTB. Wszelkie wykorzystanie wspomnianych informacji oraz wszelkie decyzje podjęte w związku z ewentualnym zakupem lub sprzedażą kontraktów CFD są wyłączną odpowiedzialnością inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji w celach komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki osiągnięte w przeszłości niekoniecznie wskazują na przyszłe wyniki, a każdy, kto działa na podstawie takich informacji, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Musisz upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i że możesz zaakceptować potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku konta z ograniczonym ryzykiem ryzyko straty jest ograniczone do zainwestowanego kapitału.

READ  Decyzja Fed: czy była naprawdę odpowiednia?