Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Justin Boys przypięty w artykule w Mediapart

Dziennikarz Pierre Januel wyjaśnia szczegóły mechanizmu, który posłanka wprowadziła w swoim okręgu wyborczym, zwłaszcza w mieście Mull, w celu utrzymania sukcesji wyborczej. Justine Benin, obecnie sekretarz stanu ds. mórz, uznaje fakty i gra w kartę przejrzystości.

To artykuł prasowy, który splamia wizerunek nowego sekretarza stanu ds. morskich. Dziś rano Mediapart opublikował artykuł zatytułowany „Klientalizm klienta nowego ministra Justina Benina”.
Justin Benin odpowiedział Mediapart. Zna fakty i broni się. Jego interwencje były całkowicie przejrzyste.

Mediapart napisała, że ​​od razu, w środku bitwy miejskiej, obecna sekretarz stanu ds. mórz wykorzystała pieniądze z modemu do nawadniania stowarzyszeń w jej rodzinnym mieście Le Mall. W ciągu dwóch lat, między 2019 a 2020 r., 37 000 euro zostało przekazanych 14 lokalnym organizacjom: klubom piłkarskim, judo i pływackim.

Dlaczego szablon? Bo to gmina, której celem był Justin Benin w wyborach samorządowych w 2020 r. Serwis informacyjny zauważa, że ​​tego typu wpłata od partii ogólnopolskiej, czyli modemu, w tym przypadku do lokalnych stowarzyszeń, jest bardzo nietypowa. Dziennikarz zapewnia, że ​​nie ma ich w żadnej innej partii politycznej. Podejrzewam, że tylko stowarzyszenia Moule korzystały z wypłat tej wielkości.

Dla gazety cel wyborczy jest przejrzysty.

Dla National Modem Treasurer, z którym skontaktował się Mediapart, w założeniu partii pomógł Justin Benin, który dołączył do nich niedługo wcześniej. Dlatego nic nienormalnego, poza tym, że współczesne prawa nie planują obsługi takich lokalnych struktur.

Co do głównego zainteresowanego, zakłada.

Modem pozwolił mi pomóc stowarzyszeniom sportowym lub kulturalnym, które wyczerpały swoje prośby o pomoc gdzie indziej.

Mediapart donosi, że problem polega na tym, że pieniądze nie zostały wypłacone tylko stowarzyszeniom… że pieniądze zostały wpłacone w trakcie kampanii miejskiej i że część wydatków musiała pojawić się na koncie kampanii modemu. Justine Benin upierała się jednak, że nie ma to nic wspólnego z wyborami burmistrza w 2020 r. Przegrała wybory, jak przypomina portal, w pojedynku ze swoim byłym nauczycielem, Gabrielem Luisem Carrapinem.

READ  „Dlaczego nie uciekniesz z Wielkiego Resetu, ale jak możesz się do niego przygotować!” » Od redakcji Charlesa Sanat