Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden ogłasza transakcję w zakresie infrastruktury międzypartyjnej o wartości 1,2 biliona dolarów صفقة

W czwartek, 24 czerwca, Joe Biden ogłosił porozumienie z grupą dziesięciu Republikanów i Demokratów w sprawie planu ogromnych inwestycji infrastrukturalnych, odnotowując wyraźny sukces po miesiącach negocjacji, choć nadal będzie musiał zapewnić sobie poparcie lewicy. z jego partii. “Mamy umowę”, powiedział pan Biden pod koniec tego bardzo oczekiwanego spotkania. Rzadkie zdjęcie, sam wyszedł, by je ogłosić na podwórku Białego Domu, w obecności wybranych urzędników.

Biały Dom powiedział, że plan opiera się na inwestycjach ponad 1,2 biliona dolarów (1 bilion euro) w ciągu ośmiu lat, w tym 312 miliardów dolarów w transport, w tym drogi i lotniska, oraz 266 miliardów w inne rodzaje infrastruktury. Umożliwiają transport wodny lub szybki Internet.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także „Dzięki nowej umowie szerokopasmowej Biden chce skopiować Roosevelta”

Republikanie i Demokraci pogodzili się z największą jak dotąd przeszkodą: finansowaniem tego ogromnego projektu. Pierwszy powiedział, że są zdecydowanie przeciwni podnoszeniu podatków od przedsiębiorstw, co początkowo zaproponował Joe Biden, podczas gdy Biały Dom ze swojej strony odmówił nałożenia nowych podatków, które dotknęłyby rodziny generujące mniej niż 400 000 USD rocznie, na przykład benzynę. podatek.

Docelowo plan ma na celu w szczególności wzmocnienie kontroli podatkowych w zakresie ” Redukcja “ Kwota niezapłaconych podatków i przekierowanie środków uwolnionych w 2020 r. na walkę z pandemią, które nie zostały wykorzystane, m.in.

„Amerykańska demokracja działa”

Dla demokratycznego prezydenta, wybranego na podstawie obietnicy pojednania z Ameryką, ta umowa pokazuje, że Demokracja amerykańska działa i może przynieść rezultaty..

Jeżeli jest to duży krok naprzód, porozumienie ogłoszone przez przewodniczącego nie oznacza jednak końca dyskusji. . “Nie mam gwarancji”, aby uzyskać głosy za przekazaniem tej ustawy do Senatu, przyznał Biden, wyrażając optymizm. Żadna ze stron nie dostała wszystkiego, czego chciała.Podkreślił, że to cena, jaką trzeba zapłacić za uzyskanie konsensusu.

READ  Anthony Blinken ostrzega Indie przed prawami człowieka

Obaj przywódcy demokratycznej większości w Kongresie podkreślili w czwartek, że plan ten musi iść w parze z opracowaniem kolejnego ważnego projektu ustawy, który uwzględniałby inne priorytety administracji Bidena. Po miesiącach rozmów negocjacje zmierzają w dwóch równoległych torach.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Stanach Zjednoczonych Joe Biden napotyka na początkowe przeszkody

Z jednej strony ten plan infrastruktury “tradycyjny” (Mosty, drogi, lotniska…). Z drugiej strony priorytety Joe Bidena, które Demokraci nazwali „Infrastruktura rodzinna” lub “Człowiek”. Przewodnicząca Izby Demokratycznej Nancy Pelosi dała jasno do zrozumienia w czwartek, że nie będzie głosowania nad tekstem konsensusu republikańsko-demokratycznego w sprawie infrastruktury. ” przynajmniej “ Że Senat zatwierdził również projekt ustawy, która zawiera inne kluczowe priorytety Demokratów: pomoc osobom starszym, opiekę nad dziećmi, a także walkę ze zmianami klimatycznymi. Oświadczenie przyjęte z zadowoleniem przez osoby z lewego skrzydła partii, takie jak wybrany członek Izby Reprezentantów Aleksandria Ocasio-Cortez.

równoważenie czasownika

Przywódca Demokratów w Senacie, Chuck Schumer, powiedział mu w czwartek rano “wentylator” Za zgodą jego kolegów, pamiętając, że zawsze zamierzał podążać tą podwójną ścieżką projektów. “Związane z” : Z jednej strony ogłoszona przez prezydenta zgoda na infrastrukturę, z drugiej złożona metoda parlamentarna, która pozwala demokratom na przyjęcie drugiej części przy niewielkiej większości w Senacie.

Oczekuje się, że równowaga w utrzymaniu porozumień między obiema stronami będzie bardzo delikatna. Demokratyczni liderzy muszą rzeczywiście zapewnić wsparcie zarówno najbardziej konserwatywnych, jak i bardziej postępowych wybieranych urzędników, przy jednoczesnym utrzymaniu wsparcia centrowych Republikanów w zakresie infrastruktury, aby te dwa projekty mogły być kontynuowane.

Przeczytaj także Nancy Pelosi ogłasza powołanie komisji śledczej w sprawie ataku na Kapitol

Chuck Schumer planuje wcześniej przeprowadzić pierwsze pełne głosowanie proceduralne w sprawie umowy infrastrukturalnej “powrót” Senatorowie w lipcu. Rozprawa w Senacie zostanie odroczona w czwartek wieczorem do 12 lipca. Jednocześnie zapowiedział, że zamierza zorganizować kolejne głosowanie nad tekstem budżetu, który ostatecznie pozwoli na przyjęcie drugiej części programu Bidena. “Tak szybko, jak to możliwe”.

Świat z AFP