Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden i Władimir Putin grają uspokajającą kartą, pomimo wielu punktów napięcia التوتر

Prezydenci USA i Rosji zakończyli w środę pierwszy dwustronny szczyt, po którym ogłosili powrót swoich ambasadorów.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Pierwsze bezpośrednie spotkanie przywódców rosyjskich i amerykańskich. Joe Biden i Władimir Putin przemawiali przez ponad trzy godziny, środa, 16 czerwca, w Genewie (Szwajcaria). Wymiana, która rozpoczęła się od symbolicznego uścisku dłoni, pozwoliła obu prezydentom na poruszenie kilku dzielących ich kwestii: statusu Ukrainy i Białorusi. Rosyjskie ataki komputerowe Albo przypadek rosyjskiego przeciwnika Aleksieja Nawalnego. Pod koniec spotkania szefowie ogłosili powrót Ich ambasadorowie, którzy zostali wezwani na początku tego roku na konsultacje. Zgłosili również możliwość osiągnięcia „kompromisu” w sprawie wymiany więźniów.

Oznaki uspokojenia, ale brak prawdziwych postępów

Obaj prezydenci z zadowoleniem przyjęli konstruktywną wymianę zdań pod koniec spotkania. Nie było wrogości. Władimir Putin skomentował, Pozdrowienia Szczera i bezpośrednia dyskusja. Jego amerykański odpowiednik stwierdził:Ton „pozytywny”. Dom Podczas tego spotkania Blanche postawił sobie dwojaki cel: zbadanie możliwych ścieżek współpracy i odwiedzenie Putina od dążenia do niej. „Działania destabilizujące” na całym świecie.

gdyby Oba kraje doszły do ​​porozumienia, aby rozpocząć dialog na tematzabezpieczenia elektroniczne”, Szczyt nie przyniósł żadnego realnego postępu. Prezydent Rosji nie zawahał się skrytykować braku współpracy Waszyngtonu w sprawie cyberprzestępczości, podkreślając, że „Największa liczba cyberataków na świecie pochodzi z kosmosu amerykańskiego”. Jeśli chodzi o los przeciwnika Aleksieja Nawalnego, który trafił do więzienia po tym, jak zobaczył rychłą śmierć w wyniku zatrucia, o którego prowokowanie oskarżał Kreml, Władimir Putin powiedział po prostu: Ten człowiek wiedział, że łamie prawo w Rosji. Joe Biden wystosował ostrzeżenie do Moskwy w tej sprawie na początku tygodnia, potwierdzając śmierć swojego przeciwnika „To tylko pogorszy stosunki z resztą świata” A z tym bardziej konkretnie.