Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jimmy Muhammad wymienia urządzenie, które „każdy powinien mieć w domu”, aby zmniejszyć ryzyko demencji

Jimmy Muhammad wymienia urządzenie, które „każdy powinien mieć w domu”, aby zmniejszyć ryzyko demencji

Dlaczego regularne sprawdzanie ciśnienia krwi pomaga zmniejszyć ryzyko demencji? Odpowiedź doktora Jimmy'ego Muhammada!

Stały felietonista z prawej do lewej, Najbardziej znany lekarz w Baf Dostarczono jak zawsze Cenna rada We wrześniu 2023 r.: To Zainwestować w urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi. Dlaczego ? Ponieważ jest to możliwe Zmniejszenie ryzyka demencji Regularnie sprawdzając ciśnienie krwi. Do Jimmy’ego Muhammada w celu wyjaśnienia: „ Chociaż obecnie nie ma leku na chorobę Alzheimera, dziś rano wspólnie spróbujemy temu zapobiec. Bo nawet jeśli istnieje genetyczna predyspozycja do choroby, Możemy tego uniknąć dzięki ciśnieniomierzowi. Jest to coś, co każdy powinien mieć w domu lub w rodzinie, ponieważ nowe badanie po raz kolejny pokazuje związek między wysokim ciśnieniem krwi, ciśnieniem krwi i chorobami serca. » Omawiane badanie, w którym wzięło udział ponad 30 000 pacjentów w 15 różnych krajach, wykazało, że Prawidłowe ciśnienie krwi u pacjentów powyżej 60. roku życia zmniejsza ryzyko rozwoju choroby Alzheimera o 26%.. ” Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale Można uniknąć lub zmniejszyć ryzyko demencji, po prostu kontrolując ciśnienie krwi. Nie ma jeszcze leku, który by na to pozwalał.», cieszył się Jimmy Muhammad.

Jaki jest związek między ciśnieniem krwi a chorobą Alzheimera?

Związek między ciśnieniem krwi a chorobą Alzheimera może nie być jasny na pierwszy rzut oka, ale istnieje ważny związek między sercem a mózgiem. Wysokie ciśnienie krwi uszkadza naczynia krwionośneCo zwiększa ryzyko zawałów serca nie tylko w sercu, ale w całym organizmie, łącznie z mózgiem. Dlatego ten wzrost ciśnienia krwi może stopniowo, w cichy sposób, spowodować uszkodzenie mózgu.

Jeśli chodzi o chorobę Alzheimera, powstawanie płytek amyloidowych, zbudowane z nieprawidłowych białek, Utrudnia pracę komórek nerwowych. Płytki te, co do których istnieje podejrzenie, że są przyczyną choroby, stwarzają zwiększone ryzyko w miarę wzrostu poziomu białek amyloidowych. Wydaje się, że obniżenie ciśnienia krwi wiąże się ze zmniejszoną produkcją białek amyloidowych, co zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera.

Co to jest ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi odzwierciedla ciśnienie w naczyniach krwionośnych, wyrażone jako dwie liczby. Pierwsza nazywa się skurczem, reprezentuje maksymalną siłę skurczu serca, podczas gdy Drugim jest ekstrawersjaOdpowiada fazie relaksu serca. Tak więc odczyt 13/7 oznacza ciśnienie skurczowe wynoszące 13 i ciśnienie rozkurczowe wynoszące 7.

READ  Objawy raka okrężnicy, które powinny cię ostrzec

Jeśli Twoje ciśnienie krwi jest mniejsze lub równe 13,5/8,5, wszystko jest w porządku. Jeśli jest wyższy niż 9/14 lub więcej, mierz ciśnienie krwi rano i wieczorem przez 3 dni i 3 razy za każdym razem. Weź średnią i idź do lekarza.

Jak zrównoważyć stres?

Nie powodując nawet objawów, Wysokie ciśnienie krwi podstępnie sprzyja występowaniu chorób mózgu (Udar), serce (zawał, niewydolność serca), nerki (niewydolność nerek) i tętnice (miażdżyca). Po 13 sierpnia w domu (lub 14 września w biurze ze względu na „efekt białego fartucha”) konieczne jest przywrócenie równowagi ciśnienia krwi. Nie czekaj więc na reakcję, zwłaszcza, że ​​jeśli Twoje ciśnienie krwi wynosi poniżej 16, wystarczą proste środki zdrowotne i dietetyczne.

  • Regularnie uprawiaj aktywność fizyczną

W zawodzie lekarza nie ma wątpliwości: najskuteczniejszym sposobem działania jest wytrzymałościowa aktywność fizyczna, taka, która powoduje pocenie się, wykonywana przez dwadzieścia minut dwa lub trzy razy w tygodniu. Podczas ćwiczeń mięśnie potrzebują więcej krwi. sobie z tym poradzić, Zmiękczenie i rozszerzenie tętnic może mieć tylko pozytywne skutki. Ponadto aktywność fizyczna działa antystresowo i pomaga zwalczyć nadwagę – dwa czynniki przyczyniające się do wysokiego ciśnienia krwi. Może to obejmować szybki marsz (5 km/h), grę w tenisa lub badmintona, pływanie, Jazda na rowerzechodzić na siłownię, jeździć konno… wszystko w porządku, jeśli sprawia ci to przyjemność.

Nadwaga jest jednym z czynników przyczyniających się i nasilających wysokie ciśnienie krwi. Zatem dla osób z grupy ryzyka (ciśnienie między 13 a 14), ważących średnio 100 kilogramów, utrata 5 kilogramów uzyskana w ciągu sześciu miesięcy i utrzymana przez trzy lata zmniejsza ryzyko nadciśnienia o 65% przez pięć lat w porównaniu do osób, które nie schudły. Do 60. roku życia powrót do normalnej wagi w przypadku nadwagi jest bardzo skuteczny w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Kardiolog chętnie kieruje swoich pacjentów do dietetyka, który udzieli im spersonalizowanych porad dostosowanych do ich nawyków żywieniowych i trybu życia. Mając to na uwadze, opracowano na przykład dietę DASH („Dietetyczne podejście do zatrzymania wysokiego ciśnienia krwi”). Bardzo bogate w świeże lub suszone warzywa, o niskiej zawartości tłuszczu i cukru (dopuszczalne są tylko owoce) i zawiera niewielką ilość pełnych ziaren (ryż, komosa ryżowa, makaron, pszenica) w każdym posiłku. Zastępuje się czerwone mięso i wędliny Białe mięso lub tłuste ryby (Bogaty w kwasy omega 3). Zwiększamy spożycie potasu (brzoskwinie, migdały, suszone morele, grzyby, ziemniaki, soczewica, szpinak itp.), który jest minerałem pomagającym obniżyć ciśnienie krwi.

@Dr.JimmyMohamed Kupno jednego ciśnieniomierza = uratowanie jednego życia #tiktokakademia ♬ Oryginalny dźwięk – Dr. Muhammad Jimi

Nie ma sposobu, aby usunąć sól z diety, należy jednak ograniczyć jej spożycie, ponieważ zatrzymuje wodę, zwiększa objętość krwi i ciśnienie w tętnicach. Dlatego jedzenie mniej słonych ilości pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Rada: Nie stawiaj solniczki na stole Abyś nie solił systematycznie talerza i nie przekraczał maksymalnej zalecanej dawki wynoszącej 6 gramów dziennie. Należy także uważać na ukryte dawki w daniach gotowych, gotowych zupach, konfiturach, niektórych wodach mineralnych itp.

READ  Jak przygotować go w domu i jakie ma właściwości zdrowotne

Sprzyja wysokiemu ciśnieniu krwi i sprawia, że ​​​​jesteś bardziej odporny na leczenie przeciw nadciśnieniu. Dlatego kardiolog zaleca, aby dziennie nie przekraczać jednej jednostki alkoholu (25 cl piwa, 10 cl wina lub 3 cl mocnego alkoholu). W sprawie Tytońz czym często się wiąże, Utwardza ​​tętniceDlatego krążenie krwi jest gorsze, co przyczynia się do pogorszenia wysokiego ciśnienia krwi. Aby pomóc Ci rzucić palenie, nie wahaj się poprosić o pomoc swojego lekarza.

  • Wymień niektóre leki

Środki przeciwzapalne (Ibuprofen, ketoprofen, diklofenak, kortykosteroidy itp.), które są przepisywane w celu łagodzenia bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, przyczyniają się do: Zwiększone ciśnienie krwi. Jeśli to możliwe, lekarz zastąpi go innymi cząsteczkami o podobnym działaniu, np. paracetamolem i być może połączy go z opioidem (lub tramadolem), ale nie zawsze jest to możliwe. tak, Jakiekolwiek spożycie syntetycznych estrogenów (Tabletki, implanty, plastry, krążki dopochwowe, hormonalna terapia menopauzalna) w 1–2% przypadków może towarzyszyć wzrost ciśnienia krwi. U kobiet w wieku rozrodczym, w obecności innych czynników ryzyka (tytoń, nadwaga itp.), konieczne będzie wówczas rozważenie innej metody antykoncepcji (implant progesteronowy, wkładka wewnątrzmaciczna z hormonami progestynowymi lub bez, mikroprogestyny). .

  • Dowiedz się, jak zarządzać stresem

Stres, zwłaszcza ten zawodowy, to jeden z wrogów kardiologa. Kiedy staje się przewlekła, sprzyja wysokiemu ciśnieniu krwi. Sofrologia, joga, medytacja uważności, muzykoterapia, tai chi, qi gong, spójność serca… wiele praktyk sprzyjających relaksowi i pozwalających na trwałe zadowolenie. Według metaanalizy badającej wpływ różnych programów zmniejszających wpływ stresu na ciśnienie krwi – tak Medytacja wiąże się ze znacznym obniżeniem ciśnienia krwiSzczególnie dla osób starszych, kobiet i pacjentów cierpiących na wysokie ciśnienie krwi. Nie ma jednak cudownego rozwiązania. Od każdego zależy, czy znajdzie dyscyplinę, która sprawi mu przyjemność. Tylko regularna praktyka może pozytywnie wpłynąć na ciśnienie krwi.

  • Regularnie konsultuj się z lekarzem

Nie ma sensu codziennie mierzyć ciśnienia w domu, gdyż może to stać się obsesją i tym samym źródłem dodatkowego stresu, który tylko podnosi ciśnienie. Być zadowolony zNa tydzień przed wizytą lekarską wykonaj raport z samodzielnego pomiaru Lub jeśli czujesz się naprawdę źle. Kiedy ciśnienie krwi powróci do normy i ustabilizuje się, wystarczy konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu co sześć miesięcy. W przypadku wystąpienia powikłań skieruje Cię do kardiologa.

READ  Zapadalność na kiłę dramatycznie wzrasta wśród kobiet

Jeśli lepszy styl życia nie wystarczy, lekarz przepisze Ci lek Terapia dualna, czyli połączenie dwóch cząsteczek Przyjmuje się go codziennie w postaci jednej tabletki. Jest bardziej skuteczny i sprzyja lepszemu przestrzeganiu przepisów. Jeśli to konieczne, lekarz doda następnie jedną lub więcej innych cząsteczek związanych z lekiem moczopędnym w celu poprawy czynności nerek. Niestety, więcej niż jedna na dwie osoby z nadciśnieniem nie przyjmuje leków prawidłowo. Nie mają żadnych objawów, więc nie widzisz korzyści z leczenia ryzyka. Jeśli jednak leczenie zostanie przerwane, ciśnienie krwi ponownie wzrośnie, a wraz z nim ryzyko powikłań.

  • Zanieczyszczenie, nieznany czynnik ryzyka

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym ze znanych czynników środowiskowych mających wpływ na wysokie ciśnienie krwi. Udowodniło to niedawne badanie (MobiliSense Inserm/Uniwersytet Sorbonne). Narażenie na zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego wiąże się z poważnym i nawracającym wzrostem ciśnienia krwi. Najbardziej szkodliwe: ozon i sadza (produkt spalania).

Przeczytaj także:

Ciśnienie krwi: co oznaczają te dwie liczby?

Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie samodzielnie w domu?

Oto „najlepszy środek przeciwzmarszczkowy wszech czasów” według dr Jimmy’ego Muhammada