Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jesteśmy blisko katastrofy”: Odległa supernowa tymczasowo zniszczyła górną warstwę atmosfery ziemskiej

„Jesteśmy blisko katastrofy”: Odległa supernowa tymczasowo zniszczyła górną warstwę atmosfery ziemskiej

Futuryzm Raporty wskazują, że nastąpił masywny rozbłysk gamma powstały w wyniku wybuchu gwiazdy Zbombardowany Ziemia. Astronomowie nazwali ją „supernową”.łódź„, oznaczający „Najbardziej genialny w historii”.

Potencjalna katastrofa

Według raportu opublikowanego przez „New York Times” eksplozja była tak potężna, że ​​zniszczyła część górnych warstw atmosfery ziemskiej. „Ozon został częściowo zubożony” – wyjaśnia Futurism Pietro Ubertini, astronom z Narodowego Instytutu Astrofizyki w Rzymie. Pietro Ubertini twierdzi, że warstwa ozonowa jest niezbędnym składnikiem ekosystemu. Ale według astronoma eksplozja mogła spowodować…katastrofaJeśli wydarzyło się to gdzieś bliżej Ziemi.

Być może za piętnaście lat będziemy mogli zamieszkać na Księżycu

Futuryzm Doniesienia wskazują, że po raz pierwszy naukowcy zebrali dowody sugerujące, że odległe supernowe mogą wpływać na jonosferę Ziemi. Naukowcy twierdzą jednak, że szanse na katastrofalne wydarzenie kosmiczne, które może zniszczyć planetę, są niskie. Tego typu niebiańskie wydarzenie Niesamowicie rzadkie Szacuje się, że zdarza się to raz na 10 000 lat. Ustalenia zespołu opublikowano w czasopiśmie Natura.

READ  Wielki i wielki strach przed Międzynarodową Stacją Kosmiczną