Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jestem Greta (TMC) – Kiedy Greta Thunberg skarciła światowych przywódców…

Jestem Greta (TMC) – Kiedy Greta Thunberg skarciła światowych przywódców…

Uderzenie w strajk szkolny

W sierpniu 2018 roku w Sztokholmie 15-letnia Greta Thunberg rozpoczęła przed szwedzkim parlamentem szkolny strajk klimatyczny. Wtedy media zwracają uwagę na tę studentkę, która protestuje przeciwko bezczynności przywódców jej kraju w obliczu kryzysu klimatycznego. Wkrótce dołączyli do niej inni młodzi ludzie, a jej dzieło rozprzestrzeniło się na cały świat.

Pomocna dłoń Schwarzy

Greta Thunberg od początku swojej obecności w mediach wspierana jest przez Arnolda Schwarzeneggera, który udostępnił w sieciach społecznościowych swoje zdjęcie wyprodukowane przez BBC. Dodać : „Cieszę się, że ktoś podejmuje działania (…) Wolę to niż słowa”. Greta odpowiada:Liczyć na mnie! Pożegnanie!”

Wycieczka na COP 24

W grudniu 2018 Greta została zaproszona do udziału w Cop 24 w Katowicach. Jego szczera i bezpośrednia interwencja będzie miała bezprecedensowy wpływ. „15-letnia szwedzka aktywistka zaatakowała światowych przywódców za to, że jej zdaniem nie udało się zaradzić zmianom klimatycznym. Jego słowa były druzgocące.podały media.

Jestem Greta, piątek 26 maja o 21:25 TMC

Adela Ketut

READ  Gala amfAR: Sharon Stone przybywa ze swoim najstarszym synem na najważniejszą imprezę festiwalu filmowego w Cannes