Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeśli przegapiłeś zaćmienie słońca, oto najpiękniejsze zdjęcia

W czwartek 10 czerwca nad częścią północnej półkuli naszej planety zabłysnął pierścień ognia. Pierwsze zaćmienie obrączkowe w roku 16mi od stmi wieku, ta część świata została zatopiona w świetle księżyca. Futura przygotowała dla Was wybór najpiękniejszych obrazów tego uroczystego niebiańskiego wydarzenia.

Ziemia, Księżyc i Soleil Ustaw się dzisiaj, 10 czerwca 2021 r., aby zaprezentować wspaniały niebiański spektakl. W pasie o szerokości 500 km od północno-wschodniej Kanady po Syberię, przechodzącym przez Grenlandię i Arktykę, mieszkańcy północy planety, patrząc w górę, widzą pierścień strzelanie unosić się na niebie. Księżyc prześlizgnął się obok słońca i rzucił na nas cień, pozostawiając na końcu tylko cienki sierp. Lekki, tworząc w ten sposób plik zaćmienie obrączkowe ze słońca. Pierwszy w tym roku.

We Francji zaćmienie wyniosło częściowo 13,12% w Paryżu, ale nadal można je podziwiać. Zjawisko zaczęło się około 11:13 i dotarło wierzchołek Jest 12:12, kończy się o 13:15 i trwa 2 godziny i 2 minuty. Ci, którzy nie mogli uczestniczyć, mogą oglądać transmisję na żywo z Obserwatorium Paryskiego (Dostępny tutaj). W innych zaludnionych obszarach kuli ziemskiej, na wysokości strefaNa szczęście słońce zakryło maksymalnie 87,8%. To wydarzenie jest rzadkie i aby zobaczyć podobne wydarzenie, trzeba będzie poczekać do 8 kwietnia 2024 roku.

podczęściowe zaćmienie Od słońca widzianego z Francji w tym samym czasie stacja Kosmiczna Na Przejście. Kolejne niezwykłe zdjęcie Thierry’ego Legaulta.

Powyżej piękne zdjęcia opublikowane przez NASA z wydarzenia.

W Toronto mieszkańcy mieli więcej szczęścia niż we Francji i mogli na własne oczy podziwiać pierścień ognia.

Cień księżyca można nawet obserwować z kosmosu, gdy przechodzi on nad kontynentem północnoamerykańskim. księżyce NOAA Udało im się uchwycić ten cudowny moment.

Poniżej Jon Krause, główny fotograf zajmujący się tematem przestrzennym, daje nam szybki wgląd w ścieżkę zaćmienia na niebie Michigan.

READ  Dlaczego Rosja chce opuścić Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby zbudować własną stację kosmiczną?

Kolejne zdjęcie z Michigan.

W zależności od czasu i miejsca obserwacji można by pomyśleć o płonących rogach diabła.

To zdjęcie zostało zrobione w teleskop Energia słoneczna, która pozwoli Ci zobaczyć Rozbłyski słoneczneOgromny rozmiar w porównaniu do Ziemi.

Przeżyj akcję na pierwszym planie w bardzo amerykańskim krajobrazie.

Rozchodzące się po wodzie światło i kolory bardziej przypominają malarstwo niż obraz…

Jak możemy zauważyć częściowe zaćmienie słońca w czwartek 10 czerwca?

Artykuł autorstwa Natalia MeyerZostał opublikowany 06.10.2021

Po raz pierwszy w tym roku księżyc zasłania słońce. Zaćmienie obrączkowe pokryje prawie 90% naszego obszaru gwiazda Co pozostawi tylko prosty, ale fascynujący pierścień ognia. Z Francji kontynentalnej zaćmienie będzie częściowe. Ale nadal można to śledzić.

„Słońce ma randkę z księżycem, ale księżyc nie istnieje, a słońce czeka”, śpiewany w 1939 roku przez Charlesa Triniera w jego legendarnym duchu. W najbliższy czwartek 10 czerwca 2021 roku nie ma wątpliwości, że Księżyc i Słońce tam będą. Kalendarz astrologiczny jest kategoryczny: w tym dniu i po raz pierwszy w tym roku księżyc przesunie się między słońcem a ziemią, zasłaniając słońce i rzucając cień na niektóre regiony świata.

Naukowcy astronomii rozmawiać o zaćmienie obrączkowe. Bo 10 czerwca 2021 roku księżyc pojawi się dalej od Ziemi – zaledwie kilka godzin po swoim zenicie – by pojawić się na naszym niebie, nieco mniejszy od Słońca. Więc nawet gdy plik gwiazdy Byłby idealnie wyrównany, a pierścień Słońca nadal byłby widoczny wokół Księżyca. Aby zobaczyć ten spektakl natury, musisz być w północno-wschodniej Kanadzie, północno-zachodniej Grenlandii, na biegunie północnym lub na dalekim wschodzie Rosji.

READ  Jared: niewyjaśniony dyskomfort, wymioty i biegunka powodują niepokój u Margaret

Niektórzy już wyobrażają sobie, że zaćmione słońce wschodzi nad Jeziorem Górnym i przybiera nierealistyczny kształt akt na koniu. Oczekuje się, że nad obszarem polarnym, na linii środkowej, zaćmienie obrączkowe będzie trwało do 3 minut 51 sekund. Ale nie zrozum mnie źle, kropla jasnośćW środku okresu „północy” nie będzie ona ważniejsza niż ta odpowiadająca pochmurnemu dniu. Chociaż słońce wzejdzie tylko w jednej dziesiątej całkowitej jasności. Jednak niebo może przybrać ciemniejszy błękit, a krajobraz jest kolorowysrebro.

Zaćmienie Słońca, uważaj na niebezpieczeństwo!

Częściowe zaćmienie Słońca będzie można zaobserwować z północno-zachodniej Ameryki Północnej, Północnego Atlantyku, większości Europy i większości północnej Azji. Na przykład w Paryżu zaćmienie będzie największe w czwartek, 10 czerwca o godzinie 12:12, ale do tego czasu Księżyc będzie skubał nie więcej niż 13% Słońca. Wystarczy powiedzieć, że wja teraz»Nic nie zobaczysz!

Okazja do zapamiętania, że ​​pod żadnym pozorem – w tym podczas zaćmienia, nawet całkowitego – nie należy patrzeć bezpośrednio na słońce. Nawet jeśli jest na kilka sekund lub wyposażony w „klasyczne” okulary przeciwsłoneczne. zagrożenia dla oczu Rzeczywistość. Ponieważ szkoda Siatkówka oka To może być nieodwracalne. monitorować zaćmienie Słońca Dla mnieOko Nago trzeba wyposażyć się w specjalne okulary, które są wykonane z folii filtracyjnej. Okulary ze znakiem CE. Należy również pamiętać, że skuteczność tego filmu może z czasem spadać. I może ulec uszkodzeniu, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego zaleca się używanie tylko nowych okularów. W przeciwnym razie odpowiednie może być spawanie szkła. Ale nie zawsze łatwo jest się dostosować i sobie z tym poradzić.

Możliwy jest również wybór obserwacji pośredniej za pomocą instrumentu astronomicznego. Na przykład wyświetlając obraz słońca na białym papierze. Lub wyposażając samo urządzenie w odpowiedni filtr.

READ  Nowe badanie mówi, że czerwone wino starzeje się szybciej w kosmosie niż na Ziemi

Wskazówki i porady dotyczące obserwacji zaćmienia 10 czerwca z Francji

Ale wiedz, że za pomocą dwóch arkuszy białego kartonu, kawałka folii aluminiowej, taśmy maskującej i spinacza do papieru możesz stworzyć własną „kamerę z wizjerem”, aby całkowicie bezpiecznie doświadczyć zaćmienia. Wytnij kwadrat na środku pierwszego arkusza. Przymocowana do niego folia aluminiowa. Mały otwór wywiercony w papierze ze spinaczem. Trzymając ten zespół na wierzchu drugiego arkusza, który będzie działał jak ekran, powinieneś być w stanie wykonać wolny od ryzyka obraz słońca.

L ‘zaćmienie Słońca 10 czerwca 2021 r. będzie również transmitowany na żywo:

  • na łańcuchu youtube Z’Obserwatorium Paryskie, od godziny 11:00 (powyżej);
  • Na czasidata.com który będzie transmitował obrazy różnych miejsc na ścieżce zaćmienia;
  • Na stronie الويبويب Projekt Wirtualnego Teleskopu który wyświetli obrazy Kanady, w regionie, w którym zaćmienie będzie obrączkowe.

© Sebastian Voltmer, YouTube

Aby się przygotować, zapraszamy do konsultacji interaktywna mapa ال Przesłane przez IMCC. Pokazuje wszystkie lokalne warunki zaćmienia Słońca 10 czerwca.

Żywe obrączkowe zaćmienie Słońca z Bieguna Północnego. © NASA, YouTube

Obrączkowe zaćmienie Słońca na żywo z Kanady. © Dane wizualizowane, Youtube

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?