Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jean Messiha obraża felietonistę w „Don’t Touch My Post” (wideo)

Wczoraj wieczorem, w piątek 11 marca, po raz kolejny ożywiła się dyskusja na temat grupy „Touche pas à mon poste”. Siedemnastego dnia konfliktu na Ukrainie, gdy siły Władimira Putina nadal koncentrują się na głównych miastach, Cyryl Hanoun i jego gang zadawali sobie następujące pytanie: „Czy rozumiesz tych, którzy wzywają do „sortowania” uchodźców?

Zupełnie odmienne były zdania Jeana Messihy, rzecznika obecnej kampanii, Erica Zemmoura, oraz dziennikarza i felietonisty Clementa Garina, którzy są obecni w każdy piątek w TPMP. „Przeraziły mnie krzyki tego człowieka, którego wolałbym nie słuchać. Mam proste pytanie, urodziłeś się w Egipcie, czy po przyjeździe do Francji zgodziłeś się na układ?– zapytał Clement Garen.Ale to zostało posortowane, sir. Przykro mi, ale nie przyjechałem do Francji z naruszeniem granicy ani jako nielegalnie, to Francja zaprosiła moich rodziców.Wtedy zauważył Jan Masiha.

Potem ton między nimi gwałtownie się podniósł. „Zadaję ci pytanie, jak przekraczają granicę?”, uderzył Clément Garin. „Kiedy nie masz obywatelstwa ukraińskiego i chcesz wrócić do Polski, Polska jest suwerennym krajem i ma prawo przyjąć kogo chcesz”51-letni starszy urzędnik odpowiedział.

„Nie byłeś Francuzem… jesteś Egipcjaninem… więc przekroczyłeś francuskie granice… więc obowiązują podwójne standardy…”Wtedy przepraszam młody felietonista. „Ale jesteś szalony!” , Polityk podkreślił. „Nie, jesteś szalony. Ach, to mi przeszkadza… Nawet nie chcę cię słuchaćClement Garen odpowiedział.Zanim przyjechałem do Francji, moja mama miała wizę.” Próbował wyjaśnić Jeanowi Messiha, zanim jego rozmówca odciął mu się, tracąc cierpliwość: „Ale nie dbam o twoją matkę”. „To nie jest miłe, nienawidzisz, sir. Jesteś znienawidzony i rasistowski„Jean Masiha, który zakończył podróż pisarza, został uruchomiony”.Zhańbiłeś Francję, nie jesteś dla mnie„, Clémentin Garin. Atmosfera…

READ  Obiecany kandydat pod okiem eksperta | Eric Zemmour domaga się zniesienia opłat licencyjnych i nadawania publicznego

LT