Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jasne, bliskie, zrównane z Ziemią i Słońcem… Jowisz w dzisiejszych czasach rzadko się ujawnia

W ciągu najbliższych kilku dni Jowisz będzie najjaśniejszą planetą, jaką można zobaczyć na niebie poza Księżycem i Słońcem. Kolejne rzadkie zjawisko związane z największą planetą w Układzie Słonecznym.

W ten weekend Jowisz będzie jak najbliżej Ziemi. Fakt, który rzadko się zdarza. Tak więc ostatnim razem Jowisz znalazł się tak blisko Ziemi, generał de Gaulle był prezydentem Republiki.

W dzisiejszych czasach Jowisz przeleci 367 milionów km od Ziemi, tak jak 59 lat temu. Ta „bliskość” sprawi, że planeta będzie najjaśniejszym punktem na niebie, z dala od księżyca i słońca. Nawet jeśli mieszkasz na obszarach o dużym zanieczyszczeniu światłem, Jowisz będzie wyraźnie widoczny.

Ten weekend poprzedzi kolejne zjawisko związane z Jowiszem, ponieważ największa planeta w Układzie Słonecznym zrówna się z Ziemią i Słońcem w poniedziałek 26 września. Zdarzenie, które występuje raz na 13 miesięcy i nazywa się sprzeciwem kupującego.

Zauważ, że duża czerwona plama i charakterystyczne kolorowe pasy gazowej planety z 4 księżycami będą wyraźnie widoczne przez teleskop.

READ  Ceny w Japonii spadają, Apple uniemożliwia turystom korzystanie z tego