Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Japonia przyjmuje turystów indywidualnych bez wizy od 11 października

To już oficjalne: od 11 października Japonia pozwoli międzynarodowym turystom z 68 krajów na wjazd do kraju bez wizy, a obowiązek udziału w zorganizowanej wycieczce zostanie zniesiony.

Te spodziewane przez kilka miesięcy podwyżki zostały ogłoszone w zeszłym tygodniu przez lokalne media, zanim zostały ogłoszone dzisiaj przez premiera Japonii Fumio Kishidę podczas konferencji prasowej na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Premier Japonii potwierdził również, że od 11 października dzienny limit przyjazdów zostanie anulowany, a kraj uruchomi ogólnokrajowy program zniżek na podróże, który został zawieszony z powodu rozprzestrzeniania się infekcji Covid-19. Japonia.

„Mam nadzieję, że wiele osób z niego skorzysta. Chcę wspierać podróże, rekreację i inne branże, które ucierpiały podczas pandemii koronawirusa” – powiedział Kishida według japońskiego dziennika.

Jednak nadal ważne jest, aby poczekać na dokładne szczegóły zastosowania tych ułatwień do warunków wjazdu, ponieważ niektóre lokalne gazety wskazywały na konieczność potrójnego szczepienia, aby ubiegać się o bezwizowy wjazd w niedalekiej przyszłości…

Europejscy turyści nie będą już potrzebować wizy

Chociaż jednostronnie zawiesiła swoją politykę znoszenia wiz w marcu 2020 r. z powodu szybkiego i globalnego rozprzestrzeniania się Covid-19, Japonia wznowiła wydawanie wiz turystycznych w czerwcu 2022 r. podczas częściowego ponownego otwarcia swoich granic międzynarodowych.

Aby uzyskać wizę, podróżni musieli udać się do ambasady Japonii w celu osobistego złożenia wniosku, który zawiera specjalny dowód rezerwacji zorganizowanej wycieczki.

Od 11 października 2022 r. ruch bezwizowy w przypadku wjazdu do Japonii zostanie ponownie aktywowany dla turystów i osób podróżujących służbowo, którzy są obywatelami 68 krajów poniżej, którzy będą mogli przebywać w kraju do 90 dni bez wizy:

  • Europa: Niemcy, Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia Północna, Malta, Monako, Norwegia Holandia, Polska, Portugalia, Czechy, Rumunia, Wielka Brytania, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja i Szwajcaria.
  • Ameryka : Argentyna, Bahamy, Barbados, Kanada, Chile, Kostaryka, Stany Zjednoczone, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Dominikana, Salwador, Surinam, Urugwaj.
  • Afryka: Lesotho, Mauritius i Tunezja.
  • Bliski wschód : Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael i Turcja.
  • Osia: Australia i Nowa Zelandia.
  • Azja: Brunei, Korea Południowa, Hongkong, Indonezja, Makau, Malezja, Singapur, Tajwan i Tajlandia.
READ  Szymon Gąsiorek, Art Experience