Dziesięć tysięcy kroków i więcej. Wiemy, że siedzący tryb życia ma szkodliwy wpływ na zdrowie. Badanie właśnie wykazało, że u dzieci może zmieniać strukturę i funkcję serca. Kierowany przez epidemiologa Andrew Agbaje z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii wraz z brytyjskimi uniwersytetami w Bristolu i Exeter. Badanie opublikowano we wtorek, 7 maja w czasopiśmie Europejskie czasopismo kardiologii prewencyjnej. Naukowcy przeanalizowali aktywność fizyczną za pomocą akcelerometru 1682 młodych ludzi w wieku od 11, 17 do 24 lat z brytyjskiej kohorty AVON Longitudinal Cohort, a następnie zmierzyli czynność serca za pomocą echokardiografii u tych samych młodych ludzi w wieku od 17 do 24 lat. .
Siedzący tryb życia wzrósł z sześciu godzin dziennie na początku badania do jedenastu godzin wśród młodych ludzi. To wydłużenie czasu siedzenia było związane z patologicznym wzrostem masy serca w okresie siedmiu lat od okresu dojrzewania do wczesnej dorosłości, niezależnie od otyłości i nadciśnienia. Zidentyfikuj autorów.
„Musimy zbadać, czy ten wzrost masy nie jest związany z gromadzeniem się tłuszczu w mięśniu sercowym”.określa kardiolog sportowy François Carré, który jednak stwierdza „Ciekawe badanie”. Praca ta pokazuje również zmniejszenie funkcji rozkurczowej, która jest funkcją relaksacyjną mięśnia sercowego. „To sposób, w jaki mięsień rozluźnia się po skurczu. Im szybciej się rozluźnia, tym lepiej pracuje serce”.„, wyjaśnia François Carré. Tracąc zdolność do relaksacji, serce mniej się napełnia, a tym samym zwraca mniej krwi do organizmu, a tym samym dostarcza mniej tlenu do mięśni i narządów.
W chorobach serca funkcja rozkurczowa zostaje naruszona. Osoby otyłe lub osoby z wysokim ciśnieniem krwi również cierpią na zaburzenia pracy serca. I odwrotnie, mistrzowie mają zdolność bardzo szybkiego rozluźniania mięśnia sercowego. Wiadomo również, że duża masa lewej komory zwiększa ryzyko zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu i przedwczesnej śmierci.
„Prawdziwe uzależnienie od krzeseł i ekranów”
Naukowcy przypominają, że wcześniejsze badania na tej samej populacji powiązały siedzący tryb życia ze zwiększonym stanem zapalnym, wysokim poziomem insuliny, otyłością, dyslipidemią i miażdżycą. Dowód, jeśli był potrzebny, na szkodliwe skutki siedzenia w bezruchu. Niezależnie od innych czynników ryzyka siedzący tryb życia wiąże się z 2,5-krotnie większym ryzykiem chorób układu krążenia. Potwierdza to Krajowe Obserwatorium Aktywności Fizycznej i Siedzącego Trybu Życia (Onaps).. „Istnieje coraz więcej dowodów na to, że siedzący tryb życia wśród dzieci stanowi zagrożenie dla zdrowia, które należy traktować poważnie. Należy zmienić paradygmat w sposobie patrzenia na siedzący tryb życia w dzieciństwie, ponieważ coraz więcej dowodów wskazuje na tykającą bombę zegarową”.– podkreśla Andrew Agbaje.
Pozostało Ci do przeczytania 22,29% tego artykułu. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Słynny obraz centralnej czarnej dziury w Drodze Mlecznej, Sgr A*, będzie błędny!
Lekarze apelują o systematyczne badania przyszłych matek
SpaceX planuje zrobić znacznie lepiej ze Starship 6 i zapowiada się niesamowicie!