Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jack Nicholson odrzucił rolę w jednym z najsłynniejszych filmów wszech czasów

Jack Nicholson odrzucił rolę w jednym z najsłynniejszych filmów wszech czasów

Na początku kariery aktorowi zaproponowano legendarną rolę Michaela Corleone w filmie Ojciec chrzestny w reżyserii Francisa Forda Coppoli, który ostatecznie zajął Al Pacino.

Jack Torrance w Lśnieniu Stanleya Kubricka, Joker w Batmanie Tima Burtona, Randall McMurphy w Lot nad kukułczym gniazdem Milosa Formana czy nawet Frank Costello w Infiltracji Martina Scorsese… Jack Nicholson ma legendarne role w legendarnych filmach.

Jednak na początku lat siedemdziesiątych amerykański komik omal nie dodał dodatkowej postaci (nie tylko) do swojej imponującej listy. Rzeczywiście został schwytany w wywiadzie dla serwisu ruszać się W 2004 roku Nicholsonowi zaproponowano rolę Michaela Corleone w Ojcu chrzestnym Francisa Forda Coppoli, w którym ostatecznie zagrał Al Pacino.

„W tamtym czasie myślałem, że Indianie powinni grać Indianami, a Włosi powinni grać Włochami”został schwytany.

najważniejsze zdjęcia

„Mario Puzo napisał książkę tak wspaniałą, że jeśli ją przeczytasz, znajdziesz wiele rzeczy, które czynią ten film tak wyjątkowym. Wielu aktorów mogło zagrać Michaela, w tym ja, ale Al Pacino był naprawdę Michaelem Corleone. to najlepszy komplement, jaki możesz dać”.

Zamiast tej roli w Ojcu chrzestnym, uważanym przez wiele oficjalnych ocen za jeden z najlepszych filmów wszech czasów, Jack Nicholson zgodził się zagrać w bardziej tajnym filmie obok Bruce’a Derna i Ellen Burstyn: Król Marvin Gardens Boba Raffelsona.

Zagrał postać Davida Stiplera, gospodarza radia oceanicznego, który pomaga bratu założyć miasto gier na Hawajach.

(Ponowne) odkrycie fragmentu „Ogrodów Króla Marvina”…

READ  Anthony Delon: Tą „nieśmiertelną chwilą” podzielił się niedawno ze swoim ojcem Alainem Delonem