Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indyjski urzędnik został oskarżony o zmarnowanie milionów litrów wody, aby znaleźć swój telefon

Indyjski urzędnik został oskarżony o zmarnowanie milionów litrów wody, aby znaleźć swój telefon

Około dwóch milionów litrów wody zostało spuszczonych z tamy Kharkata w Indiach, aby znaleźć telefon urzędnika, który wpadł do wody. Został zawieszony w obowiązkach.

Rajesh Vishwas był gotów zrobić wszystko, by odnaleźć zgubiony smartfon. Podczas wizyty na zaporze Kharkata w indyjskim stanie Chhattisgarh ten indyjski urzędnik upuścił telefon do wody podczas robienia selfie. Nie wahał się spuścić milionów litrów wody, aby znaleźć urządzenie.

W oświadczeniu wideo opublikowanym przez indyjskie media Rajesh Vishwas wyjaśnił, że początkowo wezwał nurków, którym nie udało się zlokalizować jego własności. Potem zdecydował się użyć dwóch pomp diesla i wylał dwa miliony litrów wody. Wystarczająco dużo, aby nawodnić 600 hektarów gruntów rolnych, precyzuje BBC.

Opisując mężczyznę jako inspektora higieny żywności, uzasadnił swoje działanie stwierdzeniem, że w jego telefonie znajdują się wrażliwe dane rządowe. Potwierdził, że przed poleceniem opróżnienia uzyskał ustne upoważnienie od jednego z urzędników tamy, jednak Departament Zasobów Wodnych wstrzymał ten proces i zgłosił skargę.

Rajesh Vishwas znajduje swój telefon, który stał się bezużyteczny, ale jest wyłączony. Zaprzeczył, jakoby nadużył swojej pozycji i zapewnił na swoją obronę, że odprowadzana woda pochodziła z sekcji przelewowej tamy. Był więc, według niego, „bezużyteczny”.

Urzędniczka dystryktu Kanker, Priyanka Shukla, powiedziała The National, że dochodzenie zostało wszczęte, ale zachowanie dyrektora, o którym mowa, jest powszechnie krytykowane przez indyjską klasę polityczną.

Według danych z Bank ŚwiatowyIndie są jednym z krajów najbardziej narażonych na niedobór wody, ponieważ zamieszkuje je 18% światowej populacji i tylko 4% zasobów wodnych. Priyanka Shukla podkreśliła: „Woda jest podstawowym zasobem i nie można jej marnować w ten sposób”.