Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie / Judo. Trzy rzeczy, które trzeba wiedzieć o brązowym medaliście Luce Mkhidzeيدز

Uciekaj przed wojną w Gruzji

Luka Mkhideze miał zaledwie trzynaście lat, kiedy opuścił Gruzję po wojnie z Rosją. Ze względów ekonomicznych rodzina Muchidzów zdecydowała się wyjechać najpierw na Białoruś, a potem do Polski, gdzie śpią w ośrodku dla uchodźców. „Pod namiotem w środku lasu kamery obserwują, aby uniemożliwić ludziom ucieczkę” – powiedział Luca Mkhidze gazecie Le Parisien. Dostaliśmy worek jedzenia z konserwami, które jemy na zimno. Poszedłem do szkoły ćwicząc judo, ale po ośmiu miesiącach nasz wniosek o azyl polityczny został odrzucony. Musiał wyjechać z obawy przed wydaleniem i odesłaniem do Gruzji. Dzięki przemytnikowi rodzina stłoczyła się we Francji, najpierw w Val-de-Marne, a potem w Le Havre, między Inn a Restos du Cœur.

>> Czytaj też: Luca Mkhedze, brąz, zdobył pierwszy medal Francji

Naturalizowany dzięki Edwardowi Filipowi

W Le Havre trenuje judo w klubie Perrey Guerrier, wchodzi na wydział studiów sportowych i zdobywa mistrzostwo Francji juniorów. Procedura uzyskania obywatelstwa francuskiego jest długa, a na prowincji umówić się na spotkanie trudno. Ale w 2015 roku jego klub zaapelował do ówczesnego burmistrza Edouarda Philippe’a, a kilka miesięcy później Mkhedze otrzymał oficjalny list potwierdzający jego francuskie obywatelstwo.

Ta treść została zablokowana, ponieważ nie akceptujesz botów.

Kliknij ” Zatwierdzony “, konspiratorzy zostaną zdeponowani i będziesz mógł zobaczyć zawartość .

Kliknij “Akceptuję wszystkie znaczniki”Upoważniasz do depozytu trackerów do przechowywania Twoich danych w naszych witrynach i aplikacjach w celu personalizacji i targetowania reklam.

W każdej chwili masz możliwość wycofania swojej zgody.
Zarządzaj moimi wyborami


Swoje miejsce na Olimpiadzie miał do granic możliwości

Covid-19 pozwolił Francuzom na obecność na tych igrzyskach olimpijskich. Luka Mkhideze, który nie zakwalifikował się w zeszłym roku, dostał bilet do Japonii w kwietniu zeszłego roku dzięki swojemu srebrnemu medalowi na Mistrzostwach Europy. – Nie wygrałem go dla siebie, a odroczenie dało mi kolejną szansę na zakwalifikowanie się – powiedział Mkhedze do mikrofonu France TV po zdobyciu brązu.

READ  Climate Law zwraca uwagę na perspektywę tkacza Tenturie Vogue, francuskiego pioniera płóciennych toreb na zakupy.